Zdraví

Zdraví => Biorezonanční přístroje => Téma založeno: QAD Pátek, 16.01.2009, 14:06Název: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Pátek, 16.01.2009, 14:06
Ahoj!
I v Česku se objevují přístroje SYNCROMETER podle původní koncepce dr. Clarkové. Navrhuji založit toto specielní téma a případně rozšířit i původní Craftův článek. Zdá se mi po prvních zkušenostech s oběma přístroji, že Salvia je zjednodušený klon Syncrometeru, ovšem později vylepšený o měřák a nastavování citlivosti a hlasitosti. Salvia má jeden měřící "kalíšek", Syncrometer 2 měřící desky. Podle mne je to zjednodušení. Jinak princip biorezonance, použitý pro měření u jednoho akupunkturního bodu, zůstává u obou přístrojů stejný. Otázkou zůstává, kde vzít měřící vzorky jako benchmark. Nemáte někdo schema Salvie nebo HW klíče, použitého pro připojení dB EAMset k Salvii? To by celý výzkum posunulo hodně dopředu ...
QAD


Název: Syncrometer
Přispěvatel: Craft Pátek, 16.01.2009, 23:11
Máš pravdu, že Salvia využívá stejného principu rezonance dle vzorku jako syncrometer. Zhotovení syncrometru dle Clarkové tě vyjde na pár kč. Jsem zvědavej za kolik jej bude jeden velmi podnikavý výrobce prodávat u nás Mnoho lidí má totiž problém si sehnat trafko, které je ve schématku použito. To lze snadno získat např. ze starých ruských rádií, typu hviezdočka apod. Každopádně v prodejnách typu GME nebo GES se nemá smysl na něj ani ptát
Daleko složitější je se naučit jej používat, protože to už chce dosti značný cvik, stejné je to u Salvie, kde výšku tónu ovlivňuje kde co, třeba i síla tlaku na hrot sondy.
Vzorky chemických látek získáš snadno, ale organických už je problém. Clarková sice uvádí, že to lze nahradit zvířecíma, např. z ryby, ale tohle beru dosti s rezervou, tady v tom dosti ujela. Pokud chceš vystopovat nějakého konkrétního parazita, musí jej vzorek obsahovat. Tohle má třeba dobře řešeno Salvia, která má opravdu obsáhlou DB vzorků.
Jinakje poněkud naivní chtít schéma patentově chráněného přístroje jako je Salvia nebo jeho dalšího příslušenství

Craft


Název: Re: Syncrometer a vzorky
Přispěvatel: QAD Čtvrtek, 29.01.2009, 14:56
Crafte! Nevím kde to bereš a jak znáš měření Salvií. Ve "vzorcích" pro Salvii jsou ve velké většině pouze informace vložené zřejmě do laktozy. Nejsou to organické vzorky a už vůbec ne kousky parazitů. Jedním vzorkem je například Agrese. Myslíš, že má nějaký organický vzorek?
Postavil jsem si pracovní hypotézu, že "vzorky" od Joalisu lze použít i pro Syncrometer. Teď si to pomalu ověřuji.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: Craft Čtvrtek, 29.01.2009, 16:21
Měření Salvií jsem přímo podstoupil někdy před začátkem léta 2007 a osoba vlastnící Salvii měla sadu základních vzorků, jednalo se o dřevěnou krabičku, kde byly uloženy skleněné ampulky, které obsahovaly takovej nažloutlej prášek (neznám obsah, to nevěděla ani obsluhující přístroje), nakonec o tom píšu přece tady http://zdravi.craftcom.net/bioapparatus.html#04

Testovala tím stav jednotlivých orgánů a jak sám uvádíš i nekteré duševní stavy a ne přítomnost jednotlivých parazitů! Pak jsem podstoupil o rok později měření na Salvii, kde již byla připojena na PC s DB vzorků, kde byly v pc uvedeny už i jednotlivé skupiny a podskupiny mikroorganismů! Co za materiál obsahuje základní sada netuším, já psal pouze o svojich zkušenostech z měření Salvií  ;)

Dle mě, pokud chceš testovat v organismu přítomnost konkrétního parazita, musíš buď znát přesně jeho frekvenci, nebo mít nějaký organický vzorek, jinak netuším, jak by jsi jeho vystopování chtěl docílit.
Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Pondělí, 02.02.2009, 13:21
Správně - je třeba znát biorezonanční frekvenci konkrétního parazita, bakterie nebo viru. Tedy buď máš reálný konkrétní vzorek, nebo jeho biorezonanční frekvenci. Z pohledu měření EAM metodou je to asi jedno a vyjde to na stejno. Až potud je to jasné a tyto biorezonanční frekvence jsou ve velké většině známé a obsažené mj. v dB EAM set v nějakém PC nebo notebooku. Už jsem se přihlásil na její školení.

Magie začíná, když se začíná mluvit o biorezonančních frekvencích v psychice člověka.

Ale zpátky ke vzorkům, nemáš náhodou představu, jak jsou "otevřené" kondenzátory neboli testovací plechy SYNCROMETERu elektricky připojeny do obvodu, když nemají druhou desku - elektrodu a jsou tedy otevřené? Překresluji si pořád dokola to základní schéma SYNCROMETERu a napadá mne jenom akupunkturní dráha - meridián - vedoucí skrze člověka - jako druhá "elektroda - deska". Bude to asi tím, že jsem dlouho experimentoval s létajícími kondenzátory - liftery - které měly jednu elektrodu na alobalovém polepu a druhou elektrodu na výšku nad ním měděný drátek. Kdyžs připojil cca 20 kV, tak to létalo. Tak ten drátek vidím v člověku jako meridián. Nebo to vidíš jinak? :)


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: Craft Pátek, 06.02.2009, 23:02
Citace
Už jsem se přihlásil na její školení

Tak pak můžeš poreferovat  :)

Citace
Ale zpátky ke vzorkům, nemáš náhodou představu, jak jsou "otevřené" kondenzátory neboli testovací plechy SYNCROMETERu elektricky připojeny do obvodu, když nemají druhou desku - elektrodu a jsou tedy otevřené?


To nevím, ale ani u syncrometru není vždy stejná konstrukce a jsou zde odlišnosti, už jsem pár takových schémat viděl. To, co jsem zvěřejnil na svojich stránkách je originál od Clarkové z její knihy Syncrometer Science Laboratory Manual. Mám ji celou v pdf (EN), takže kdyby jsi měl zájem, mohu ti jej poslat.

Přiznám se, že jsem se tím zatím hlouběji nezabýval, pokud mám chvilku spíše laboruji na poli zapingu a svého zapgenu a zatím to vypadá, že s ním dosahuji lepších výsledků, než je tomu u spíše zprofanovaného Rava, který mám taky, takže mohu porovnat. Srovnávání jsme dělali s kamarádem na Oberonu s časovým odstupem a já byl pokusnej králík a bylo to velmi zajímavé :)


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Úterý, 10.02.2009, 15:15
Díky - pdf s manuálem na Syncrometer mám taky.

Ale - napadlo Tě někdy vyzkoušet tzv. plate zapping podle dr. Clarkové? Což vlasně je propojení zapperu a testovacích desek, používaných pro Syncrometer. Pokud dáš na plate (neboli na "otevřený" kondenzátor!) např. vzorek jater z králíka a přidáváš postupně 1pF kondenzátory, pak je odstraníš a přidáváš postupně 1 mH cívky, tak projedeš všech 9 sekcí jater - každou zvlášť. A problém připojení "otevřeného" kondenzátoru do obvodu se Ti objeví u zapperu stejně jako u Syncrometeru. Takhle to má ta Clarková promyšlené a hlavně - vyzkoušené!

Mezitím jsem se dočetl, že u Syncrometeru nepotřebuješ akupunkturní body jako u Salvie, takže problematika napojení "otevřených" kondenzátorů do obvodu Syncrometeru se mi začíná vyjasňovat.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Čtvrtek, 12.02.2009, 16:47
Podobnou věcí - "otevřený" kondenzátor -  je asi ona plastiková miska na Salvii, pod kterou předpokládám vodivou desku, připojenou do obvodu Salvie přesně tak, jak říká dr. Clarková. To umožňuje vkládat do misky Salvie nejen reálné vzorky, ale i metavzorky (roztoky s informací o reálném vzorku), které v ampulích dodávají k Salvii.
Čím dál tím víc vidím, že Salvia je pouze zjednodušený Syncrometer se zjednodušeným ovládáním pro zaučené.
Nic ve zlém ...


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: Pap Pátek, 13.02.2009, 22:47
Jakési provizorní zařízení na plate-zapping podle Clarkové jsem vyzkoušel, ale nejsem si jist, zda-li funguje to směřování zappingu. Totiž Clarková předpokládá při plate-zapping užití zapperu na 30000 Hz. Není mi jasné jestli ten její návod (např. rozměr hliníkových destiček) je na tuto frekvenci vázán či ne. Ideální by bylo moci nastavovat jak frekvenci tak také koncentraci účinku zappování na nějaké místo pomocí plate-zappingu. Orgánovou ampuli jsem použil od Salvie a také mi není jasné, zda jsou orgánové ampule Salvie a orgánové ampule jak je popisuje Clarková "kompatibilní".


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Pátek, 06.03.2009, 09:33
Díky Pape, dobrá úvaha. Spojit rozměry polepu 9x9 cm a frekvenci 30 kHz - jen nevím, jak do toho. A není také potřeba vzít v úvahu materiál? Může to být jen hliníková folie nebo i třeba běžný železný plech? Myslím, že dr. Clarková je především pragmatik a prostě jí ty rozměry vyšly jako nejlepší z mnoha dalších.

A nepůsobí při plate-zappingu spíše piezoelektrický jev - i když ten také většinou potřebuje dvě elektrody a ne jednu? Anebo stačí jako druhá elektroda - i když do obvodu nezapojená a od něj izolovaná - navlhčený papír nebo vrstvička vody?

Celý vyhodnocovací systém je přeci postaven na kladné zpětné vazbě a může tedy zesílit i velmi malé signály, které mohou vzniknout např. vlastním kmitáním vzorku...

Otázky, otázky - a od neděle začíná firma Zapper Syncrometry prodávat i v ČR.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Čtvrtek, 06.08.2009, 13:35
Tak základní školení na Syncrometer proběhlo za účasti cca 30 lidiček z ČR a SR (asi omylem jsem jej vedl).
Školení a info o EAM set dB také proběhlo a řeč se točí pořád okolo holografických obrazů, což jsou v mém pochopení frekvenční spektra. Nadále ale nevím, jak může vzorek být nahrazen svým holografickým obrazem, který se položí na jedinou desku otevřeného kondenzátoru v obvodu Salvie (nebo i Syncrometeru?)


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: Craft Středa, 12.08.2009, 21:26
Tak se trochu o tom školení rozepiš, nebuď skoupej na slovo  ;)
Jenom nechápu, jak vedl? To tam nebyl nějaký školitel nebo jsi měl tolik neodbytných dotazů?  ;D
Jo některé věci jsou asi mezi nebem a zemí  ;)


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Středa, 04.11.2009, 18:10
Školitel jsem byl já sám.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Středa, 19.05.2010, 14:03
A osnovu školení na Syncrometer jsem nedávno zveřejnil na svých stránkách www.mci.cz, kdyby to někoho zajímalo.

"Spravne tam ma bejt www.mici.cz a popis prednasky je na http://www.mici.cz/clanky/syncrometer.pdf"

Ano - takto je to správně a mici je zkratka pro Mimozemské Civilizace.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: JTK Středa, 08.12.2010, 09:52
Zdravím vás všechny. Začal jsem řešit problém jednoduchého záznamu  „informačních přípravků“ na kartičku a podle měření Salvií to vypadá nadějně. Zatím se to jeví tak, že budou použitelné jako testry, některé i jako "terapeutické". Salvii však nevlastním a tak mi z toho vyplývá potřeba stavby syncrometru. Pročetl jsem si stovky příspěvků na několika fórech a zjistil jsem, kolik doplnění a postřehů se tam dá najít ke schématu Clarkové. Předpokládám, že ti, co stavěli syncrometr, mají v zásobě řadu též postřehů a vylepšení. Proto bych rád získal doplněné schéma již funkčního odladěného syncrometru, můžete-li poskytnout, prosím o ně. Já bych raději soustředil své síly na dořešení toho záznamu.

Mám ještě dvě otázky:

-   kousek výš jsem se dočetl, že testovací místo synchrometru dle Clarkové je libovolné místo na kůži, je to ověřeno? U Salvie jsem to zkoušel, ale takto nefunguje.
-   Podobně jako u Salvie se nabízí syncrometr možnost testovat reakci na různé kmitočty, kam se v tomto případě připojí frekvenční generátor? Na jednu z desek? Pomocí C či R?


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: JiriCzech Středa, 08.12.2010, 13:33
Zdravim, jeden muj znamej si koupil Syncrometer od Ravo a pozadal me, jestli bych nejak nezjistil, jak s tim pracovat, takze ho mam pujcenej, ale moc chytrej z toho nejsem. Stahnul jsem si nekde na netu syncrometer.pdf, coz je cca. 200 stran textu v anglictine, ale jak rikam, nejsem z toho chytrej Nemate nekdo nejakej jednoduchej manualek, jak se s tim naucit? Nebo jeste lip, nebyl by nekdo ochotnej mi to ukazat, idealne nekde v Praze, zajel bych kamkoliv... .) Predem dekuji.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: Craft Čtvrtek, 09.12.2010, 11:07
Zdravim, jeden muj znamej si koupil Syncrometer od Ravo a pozadal me, jestli bych nejak nezjistil, jak s tim pracovat, takze ho mam pujcenej, ale moc chytrej z toho nejsem. Stahnul jsem si nekde na netu syncrometer.pdf, coz je cca. 200 stran textu v anglictine, ale jak rikam, nejsem z toho chytrej Nemate nekdo nejakej jednoduchej manualek, jak se s tim naucit? Nebo jeste lip, nebyl by nekdo ochotnej mi to ukazat, idealne nekde v Praze, zajel bych kamkoliv... .) Predem dekuji.


A to u něj nemají návod?  ;)  Mnoho lidí si totiž podobné přístroje s nadšením koupí a pak teprve zjistí, že to není jen tak jednoduché je umět ovládat. Pamatuji se, že firma, která u nás prodává syncrometr ze začátku vítězoslavně pořádala nějaký hromadný kurs. Pak už ticho po pěšině. Tuším ale, že tyto kurzy dělal člověk, který si říká QAD, konkrétně se o tom zmiňoval tady http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,32.msg420.html#msg420
Takže zkusit kontaktovat tohoto člověka přes soukromou zprávu, zda by nebyl ochoten poradit.
Osobně syncrometr ovládat neumím a ani to nemám v plánu, protože nepatří mezi mé favority mezi spolehlivé diagnostické přístroje. Ten EN dokument jsem před časem pročítal taky, trochu mě ale udivuje, že něco pro uživatele syncrometru, ona firma nevydala v CZ podobě. Pak se opravdu těžko na tom může někdo správně naučit sám něco měřit.

Ony totiž všechny diagnostické přístroje se musí umět ovládat a většinou nestačí ani nějaké základní školení, tím spíše ne u syncrometru, který má pouze a ne příliš šťastně řešenou akustickou signalizaci.
Osobně se přikláním spíše k přístrojům, které mají i optickou signalizaci, např. Salvia, ale naučit se tento přístroj ovládat chce opravdu mnoho trpělivosti. Znám třeba několi případů majitelů přístroje Salvia. Jednomu říkám spíše sběratel, rád si kupuje podobné přístroje, ale jak zjistí, že jejich obsluha je složitá a vyžaduje to nemálo času, odloží jej spíše do šuplíku. Pak objeví další a přístroj dopadne úplně stejně. Další případ, kdy si jej uživatel s nadšením koupil, ale jak zjistil, že jeho obsluha je náročná, tak jej se slevou okamžitě prodal. A třetí případ je ten správný a který měl to štěstí, že se měl od koho učit, ale i přesto mu trvalo skoro 3 měsíce, než se mu podařilo s úspěchem diagnostikovat správně všechny vzorky a to poctivě cvičil každý den. Přiznal se, že měl někdy sto chutí s tím praštit, ale vydržel a dnes je jedním z nejlepších diagnostiků na přístroji Salvia a o tom to všechno je. Pokud se něco učíme sami bez možnosti nějakého ověření, nemáme jistotu, že výsledky jsou opravdu správné.

Píšu to jen pro lepší představu, co obsluha takových přístrojů opravdu obnáší. Nakonec když vidím, co za lidi si kupuje i mnohem dražší a více automatizované diagnostické přístroje a neumí je skoro vůbec ovládat, pak i kdyby byl takový přístroj sebelepší, v rukou takových lidí je to mnohdy nefunkční krám, a dopadá tak na kvality takových přístrojů spíše negativní světlo. Problém je totiž ten, že tito lidé vynaloží své mnohdy nemalé finanční prostředky za přístroj, ale už se jim nechce vynakládat další prostředky za potřebná školení a řeknou si, to se nějak naučím sám.
Tohle mi ale přijde stejně postavené na hlavu, jako by si někdo koupil auto a přitom neměl řidičák a řekl si, však se to už nějak naučím, výsledek by mohl dopadnou katastrofálně a stejně je tomu u takových diagnostických přístrojů, tím spíše, když už se rozhodne to dělat komerčně.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: Craft Čtvrtek, 09.12.2010, 11:56
Citace
Zdravím vás všechny. Začal jsem řešit problém jednoduchého záznamu  „informačních přípravků“ na kartičku a podle měření Salvií to vypadá nadějně. Zatím se to jeví tak, že budou použitelné jako testry, některé i jako "terapeutické". Salvii však nevlastním a tak mi z toho vyplývá potřeba stavby syncrometru. Pročetl jsem si stovky příspěvků na několika fórech a zjistil jsem, kolik doplnění a postřehů se tam dá najít ke schématu Clarkové. Předpokládám, že ti, co stavěli syncrometr, mají v zásobě řadu též postřehů a vylepšení. Proto bych rád získal doplněné schéma již funkčního odladěného syncrometru, můžete-li poskytnout, prosím o ně. Já bych raději soustředil své síly na dořešení toho záznamu.

Doporučoval bych se držet spíše daleko přesnějších výsledků při měření pomocí Salvie než Syncrometru, určitě se vyplatí. Stejný způsob jsme volili při vývoji našeho informačního biozáznamníku a vyplatilo se. Samozřejmě pokud se neumí ani jeden z přístrojů perfektně ovládat je to k ničemu a nemáte jistotu, že záznam opravdu funguje korektně. Princip syncrometru je pokud se pamatuji stále stejný a žádných podstatných změn nezaznamenal, viz. http://zdravi.craftcom.net/obrazky_images/syncrometer.jpg
Snad bude vědět něco více kolem údajných úprav syncrometru pisatel QAD.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: JiriCzech Čtvrtek, 09.12.2010, 15:03
Craft> Diky.
Citace
A to u něj nemají návod? 
To, co se ke mne dostalo, tam navod nebyl, jen u toho bylo prilozeny prazdny (nenapaleny) DVDcko.
Co se tyce http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,32.msg420.html#msg420
tam QAD chybne hodil odkaz na svoje stranky. Spravne tam ma bejt www.mici.cz a popis prednasky je na http://www.mici.cz/clanky/syncrometer.pdf
Tak mam ted aspon co studovat. .)

To QAD> Bude v dohledny dobe zase nejaky skoleni?


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Úterý, 21.12.2010, 15:55
Nevím, kde se vzala informace o libovolném místě těla pro měření podle Clarkové pomocí Syncrometeru. Clarková sama uvádí místo v okolí nehtu levého ukazováku, tam kde podle EAM je vyústění akupunkturní dráhy tlustého střeva. Má to určitou logiku, neboť množství parazitů, bakterií a virů v tlustém střevě je značné - to je ovšem moje úvaha a ne Clarkové.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Úterý, 21.12.2010, 15:58
Základní školení na Syncrometer - po dvou letech - projednávám z výrobcem a je jistá možnost, že by to mohlo být ve druhém kvartále v Jižních Čechách.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: JTK Pondělí, 31.01.2011, 18:15
Nevím, kde se vzala informace o libovolném místě těla pro měření podle Clarkové pomocí Syncrometeru. Clarková sama uvádí místo v okolí nehtu levého ukazováku, tam kde podle EAM je vyústění akupunkturní dráhy tlustého střeva. Má to určitou logiku, neboť množství parazitů, bakterií a virů v tlustém střevě je značné - to je ovšem moje úvaha a ne Clarkové.
Našel jsem to v českém vydání knihy "Revoluce v léčení nemocí" na stranách 365 a 366. Na straně 366 dole se dokonce výslovně uvádí že "při testování není nutné hledat akupunkturní body". To není nutné ovšem zhamená, že je to možné.


Název: Místo na měření
Přispěvatel: QAD Čtvrtek, 19.01.2012, 10:17
Je docela možné, že dr. Clarková v různých zdrojích uvádí různé údaje. Při přípravě dalšího školení na Syncrometer (které proběhlo v červenci v Bechyni) jsem se opíral o originální školící CD k Syncrometeru, kde dr. Clarková používá téměř výhradně místo, které jsem uvedl. U Zapperu se doporučuje omotat obě elektrody ubrousky a ty udržovat vlhký. Salvia používá některý z akupunkturních bodů na dlani a ta musí být neustále vlhká. Oberony používají jak dlaně, tak i konečky prstů obou rukou (nemluvě o náhlavní sadě). Proto musí být dlaně i prsty dobře vodivé - voda většinou nestačí, tak používám gel od sonografu (USG). 


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: JTK Čtvrtek, 19.01.2012, 12:33
Mezitím jsem se dočetl, že u Syncrometeru nepotřebuješ akupunkturní body jako u Salvie, takže problematika napojení "otevřených" kondenzátorů do obvodu Syncrometeru se mi začíná vyjasňovat.
Ta informace je obsažena také v tomto příspěvku.


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Čtvrtek, 19.01.2012, 20:28
Inu - vše se vyvíjí, i naše informace. Mohl byste se prosím vyjádřit také k problematice otevřených kondenzátorů?


Název: Re: Syncrometer
Přispěvatel: QAD Pondělí, 06.02.2012, 15:08
Frekvenční generátor jsem ani k Syncrometeru, ani k Salvii nepřipojoval, takže Vám neporadím. Naopak by mne zajímalo, k čemu to chcete použít a jak jste to provedl.