Zdraví

Zdraví => Biorezonanční přístroje => Téma založeno: Tomas Pátek, 23.03.2007, 21:11Název: Oberon
Přispěvatel: Tomas Pátek, 23.03.2007, 21:11
Celkem me zaujal pristroj Oberon a chci si na nej zajit, kvuli zdravotnim problemum, ale je to vubec bezpecne a na co si dat pozor?


Název: Oberon
Přispěvatel: Craft Sobota, 24.03.2007, 12:45
Celkem me zaujal pristroj Oberon a chci si na nej zajit, kvuli zdravotnim problemum, ale je to vubec bezpecne a na co si dat pozor?

Osobně za tu dobu co Oberon znám, jsem již absolvoval na přístroji Biolaz-Oberon 11SM více jak 10 sezení a myslím, že obavy jsou zbytečné.
Jediné na co výrobce upozorňuje je vyhnout se přímému střetu laseru s očima, ale tohle je pouze nutná bezpečnostní fráze pro všechny případy, protože takové přístroje musí používat laser s bezpečnou vlnovou délkou, stejně jako třeba laserové ukazovátko
Úraz el. proudem tady taky nehrozí, přístroj je napájen bezpečným napětím ze síťového adaptéru, což je patrno i z obrázku přístroje (jeho kompletu).
Neopdpustím si v této souvisloti jednu poznámku. V případě vyšetření přístroji používajících x-ray radiaci, jako jsou RTG nebo CT, které se hojně ve zdravotnictví používají už řadu let, nikdo ani v nejmenším nezaváhá a věří jak je to bezpečné, ale už si jaksi neuvedomuje, že čím je orgán hlouběji, musí být zákonitě i větší radiace pro pořízení čitelného rtg snímku, natož v případě CT. Někdy je holt lepší neznat ony podrobnosti

Doporučuji si dát pozor především na kvalifikovaného terapeuta, který přístroj Oberon provozuje. Spíše bych hledal někoho, kdo jej již delší dobu provozuje a má zkušenosti i z jiných oblastí léčby, protože naučit se základní obsluhu je otázka chvilky a spouštět přednastavený automatický test a následnou metaterapii zvládne každý, ale vyhodnocovat správně výsledky, číst v grafech a číslech, znát význam jednotlivých pojmů a vědět na co se zaměřit, to už chce znalosti a praxi. Bohužel takových je stále zatím málo.

Craft


Název: Oberon
Přispěvatel: jirka Neděle, 15.04.2007, 19:31
Zaujal mě Váš článek o diagnostikování pomocí biorezonančních přístrojů. Něco ohledně této metody jsem se doslechl a až na Vašich stránkách jsem se dozvěděl o principu této metody. Rád bych se ještě dozvěděl, kde je možno přístroj Biolaz-Oberon získat, případně kde je možno se účastnit kurzu v používání tohoto přístroje. Budu vám vděčen za každou informaci.


Název: Oberon
Přispěvatel: Craft Středa, 18.04.2007, 02:44
Dle mojich informací oficiálního prodejce pro CZ a SK republiku pro Biolaz-Oberon (prodej i základní zaučení) najdete zde http://www.harmonie-regencentrum.cz/  ing. Ernest, případně vám potřebné informace poskytne i p. Janečka.

Craft


Název: Oberon
Přispěvatel: erminka Čtvrtek, 03.05.2007, 13:54
to Craft

Centra bioresonanční mediciny, která jsem zatím našel jsou pro Evropu
v Irsku, pro ostatní svět v Autrálii, ale bude jich mnohem víc, protože
první basální práce publikoval Japonec Sato a pak nějaký Němec či
Rakušan. Pokud jde ještě o měření z jednoho bodu to je velké zjednodušení celého měření a přišel na to Schimmel.   Zdravím Erminka


Název: Oberon
Přispěvatel: JANA Čtvrtek, 17.05.2007, 15:55
Již třetí den brouzdám po těchto stránkách, které mě úplně nadchly a mluví mi z duše. Pracuji s přístrojem Oberon již 2 roky a musím říct, že jsem z něj opravdu nadšená.Na začátku jsem jej používala pro své klienty - nejsem lékař - jsem trenér fitness :shame: a s pomocí přístroje jsem svým klientům kontrolovala stav páteře, kloubů, prováděla test osteoporozy - abychom našli vhodnou pohybovou aktivitu. Postupně ale bylo škoda nevyužít i dalších možností, které přístroj nabízí, takže došlo na preventivní zhodnocení stavu vnitřních orgánů, vytipování slabého místa popřípadě jsem lidičky posílala na různá vyšetření k lékaři. Jaké ale bylo mé překvapení, když se lidé začali vracet s tím, že podle laboratorních testů mají výsledky v normě a přesto že již mají určité problémy,  byli lékařem pasováni na hypochondra, popřípadě byli odesláni k psychyatrovi.  Oberon neomylně vykazoval velmi špatné hodnoty na příslušných orgánech. Vrhli jsme se do metaterapií, většinou jsem je nutila před zahájením do detoxu, protože "nemůžeme lít do kýble" když jej nejdříve nevylijeme,doporučila jsem úpravu stravy s ohledem na roční slabé orgány, využili jsme orgánových hodin při dávkování, přidali jsme homeopata a buněčné harmonizéry a výsledek byl ve většině případů velmi dobrý - cca do měsíce se lidé vrátili do normy a jsou bez problémů. Pouze u alergiků, bylo třeba počkat půl roku, ale i u nich bylo zlepšení - jsou bez chemie a příznaky jsou tak o 50%lepší, jistě lepší varianta, než se vracet od alergologa se stále "účinnějšími" léky.
V manuálu k přístroji se dočtete, že lze působit také na dálku. Přesto že mi to můj mozek nedokáže vysvětlit, začala jsem tuto metodu zkoušet na své rodině a výsledek je zarážející. Pokud je provedeno základní podrobné vyšetření, přístroj velmi přesně zaznamená stav na dálku, samozřejmě jsem po příchodu potomka domů ihned provedla kontrolní vyšetření - údaje se shodovaly. Takže mé zkušenosti - přesto že si to nedokážu logicky zdůvodnit - jsou takové, že přístrojem je možno provést kontrolní vyšetření i metaterapii na dálku. Lidé udávají, mravenčení, teplo, tlak. Kdyby mi někdo mohl vysvětlit, jak je toto možné, budu vděčná. Myslím, že se zde otevírají netušené možnosti použití, nebudu o tom přemýšlet, vždyť zezačátku jsem si také nedokázala vysvětlit, jakto, že mi reaguje v ruce kyvadlo a jak se mi hodí, když nemohu určit vhodné homeopatum ! Kyvadélko mi jej spolehlivě najde.

Pro klid dušišek, jsem zmínku o působení přístroje na dálku z mých internetových stránek vymazala, myslím, že většina lidí na tuto skutečnost není připravena a mohla by kazit dobré jméno tohoto úžasného přístroje.


Název: Oberon
Přispěvatel: Craft Středa, 30.05.2007, 23:39
No s tím vyšetřováním a metaterapií na dálku jsem poněkud skeptický.
Nicméně jsem si před nedávnem udělal sám na sobě další srovnávací test na základě mě překvapivé informace, že diagnostika na Oberonu v případě mě známé osoby selhala. Test jsem dělal na dvou Oberonech (Biolaz-Oberon 11SM vs. Biolaz-Titanium Professional) a potvrdilo se mi opět, že to nemůže být náhoda, vzhledem k četnosti orgánů v těle, L a P strany lidského těla a znalosti mého problému i když jsem záměrně při vyšetřování obsluhující přístroje mystifikoval. Takže v mém případě diagnostika fungovala vždy dobře. Samozřejmě v bodech je tam mírný rozptyl i co se grafů týče, ale je to v přípustných mezích.

Craft


Název: Oberon
Přispěvatel: JANA Pátek, 01.06.2007, 13:08
"...KAŽDÝ MžŽE DOSTAT JENOM TO, K ČEMU JE OTEVŘEN, NIC JINÉHO..."
Jana


Název: Oberon
Přispěvatel: abiron Neděle, 01.07.2007, 11:47
Náhodou jsem objevil tyto stránky a zjistil, že mnoho informací zde uváděných je mylných či neúplných. Těší mě, že roste zájem o Oberon, ale pokusím se vše uvést na pravou míru:
Prošel jsem školením v Moskvě u přímého zastoupení výrobce přístroje Oberon, kde se stále pracuje na vývoji nových verzí přístroje a mám povolení k provádění školení obsluhy těchto přístrojů pro ČR. Nejpravdivější informace o přístrojích Oberon je uvedená panem Hrtoněm na stránkách http://metatron-nls.cz a doporučuji je prostudovat. Co se týče přístroje Oberon, originál je zobrazený jak na výše uvedených stránkách, tak na stránkách naší firmy www.abiron.cz.
Dále: výrobní název přístroje zní Metatron, který sice byl vyroben v omském Institutu praktické psychofyziky, ale základem pro jeho vývoj a výrobu byla teorie Nikoly Tesly. Také doporučuji zjistit si, čím se tento věděc zabýval. V jeho stopách pak šli další vědci na celém světě (jména psána českou transkripcí) - Francouz Žachovský, Američan Rajf, Němec Foll, další vědci jako Morel a Raše (vynálezci MORA terapie), v neposlední řadě i Rus Lobačevský a mnoho dalších. Dá se říci, že Metatron (výrobní název Oberonu) je výsledkem práce vědců z celého světa.
První Metatron pod obchodním názvem Aurum byl vytvořen v IPP Omsk ve spolupráci profesorů Nestěrova a Buta za pomoci Košelenkova a Nosova. Později se Nestěrov a But vydali vlastí cestou - But pokračoval ve výrobě přístroje Aurum a jeho modifikací, Nestěrov vytvořil nový přístroj pod obchodním názvem Oberon. Aurum i Oberon používají stejný princip diagnostiky a stejný legální software. V detailech se sice oba přístroje liší, nicméně se jedná o stejně kvalitní přístroj.
Dalšími typy těchto Metatronů jsou: Faeton, Sensitiv a Biolaz. V případě Faetonu se jedná o verzi určenou pouze pro ruský trh z důvodu nekvalitního provedení a velké chybovosti. Sensitiv představuje návrat obou vědců Nestěrova i Buta ke společné práci, i když nadále každý z nich pokračuje na vývoji vlastního
přístroje. Co se týče Biolazu - profesor Nestěrov jej neuznává jako Metatron. Ohledně postoje profesora Buta nemám žádné informace, ale z vlastních zkušeností s Biolazem můžu říct, že vůči němu mám silné výhrady.
Důvody:
- Při spuštění software vidíme nápis Metapatia 4, která však oficiálně neexistuje - jedná se o kopii software Metapatia 3. Tato kopie je navíc neúplná a nelegálně přeložená do českého jazyka (oficiální česká verze software se teprve připravuje).
- Velikost databáze tohoto software, kterou si každý může zjistit na svém PC, kde je Metapatia nainstalována, je v případě legální verze zhruba 800 MB, což je daleko více, než je k dispozici při použití s přístrojem Biolaz.
- Software Metapatia je majetkem profesora Nestěrova a s přístrojem Biolaz je distribuován bez jeho souhlasu, čili nelegálně.
- Protože na první stránce manuálu k přístroji Metatron je uvedeno cituji: "... komplex dovoluje zkontrolovat jakékoliv stavy biologického objektu ...", což znamená, že nutnou přítomnost biologického objektu (v našem případě pacienta). U funkčního přístroje pokud není uzavřen okruh (tzn. sluchátka nejsou na hlavě pacienta) se na monitoru objeví upozornění, že nejsou zapojeny biorezonanční induktory a software nelze spustit, což u Biolazu není - tam vyšetření probíhá, i když sluchátka volně leží na stole nebo když přístroj vůbec není zapojen, popřípadě když sluchátka nasadíte na libovolný předmět. Osobně jsem vyzkoušel
funkčnost Biolazu v přítomnosti jeho tří majitelů, kdy byla sluchátka nasazena na láhev Mattoni. V software bylo zvoleno pouze vyšetření podélného řezu hlavy a toto vyšetření nejenže proběhlo, ale přístroj dokonce nalezl myom dělohy, což hovoří samo za sebe - těžko budete hledat hlavu a dokonce v ní dělohu u PET lahve.
- Když začneme provádět vyšetření mužského organismu, objeví se na monitoru postava ženy, což je nemožné - u muže přece nelze vyšetřovat vaječníky, a podobně.
- Další věcí vyvolávající podezření ohledně Biolazu je to, že mnoho lidí uvádí možnost vyšetření na dálku. Ano, vyšetření na dálku je možné, ale jedině pokud se obsluha přístroje dokáže telepaticky spojit s klientem, nasadit sluchátka na sebe a tímto způsobem provést vyšetření. Sice jsem o takových lidech slyšel,
ale s žádným z nich jsem se nesetkal a rozhodně nemyslím, že ti, kteří v diskuzních fórech na internetu uvádí, že vyšetření na dálku běžně praktikují, telepatii ovládají a chci je upozornit na to, že pokud telepatii opravdu ovládají, je zde nebezpečí stažení nemoci pacienta na sebe a asi málokdo chce mít např. adenokarcinom slinivky břišní ... V opačném případě se jedná pouze o šarlatánství a nezákonné obohacování na úkor nemocných lidí a takové jednání je samozřejmě trestným činem.
- V technické dokumentaci je uvedeno "... přístroj telemetrického zpracování dat ...". Zpracování neznamená vyšetření !!! Nejprve musíte pacienta naskenovat a poté teprve můžete bez jeho přítomnosti zpracovat výsledky !!!
- Ohledně koupě Biolazu: setkal jsem se s několika lidmi, kteří jej zakoupili od stejného prodejce bez originálního CD se software a rád bych uvedl, že přístrojový komplex Metatron Oberon musí obsahovat: kufřík, přístroj Oberon, laserový snímač, reprinterovou komoru, adaptér, technickou dokumentaci a manuál, podle typu přístroje software Metapatia či v případě přístrojů Oberon TG-4011 a vyšších software Metapatia, Metapatia 3 a dále Nutrisoft, Hunter, atd.
Na závěr: samozřejmě, že vše se dá zpochybnit. Nechci zpochybňovat účinnost originálního přístroje Biolaz-Oberon, ale uvádím na pravou míru to, co koluje mezi jeho uživateli. Biolaz-Oberon nemá - až na druhé slovo v názvu - nic společného s přístrojem Oberon a po vyřešení právních záležitostí v Rusku začneme z pověření IPP Omsk řešit situaci v ČR, kde jsou přístroje Biolaz-Oberon běžně označovány jako Oberon.
Dále:samozřejmě, že každý přístroj lze napodobit a vyrobit nefunkční kopii takřka doma na koleně - jak Aurum, tak Oberon, tak Biolaz. Verze Biolazu prodávané v ČR jsou mnohdy právě těmito nefunkčními kopiemi, které na Ukrajině lze zakoupit za částku cca 800,- USD, což je docela velká částka za pouhou domácí videohru.
Doufám, že výše uvedené skutečnosti Vám pomůžou při výběru a nákupu toho správného přístroje. V případě zájmu doporučuji obrátit se na již uvedené stránky p. Hrtoně, kde je fotografie přístroje Oberon TG-4021, případně na stránky www.abiron.cz, kde je fotografie přístroje Oberon TG-4011.
Bohužel nelze v jednom článku obsáhnout veškeré informace, proto firma Abiron provádí školení obsluhy přístrojů Oberon, Aurum a Biolaz v rozsahu 80-100 hodin. Dále plánujeme víkendový seminář, který proběhne koncem srpna, kam přijede jeden ze spolupracovníků profesora Nestěrova. Přesný datum bude uveden na stránkách firmy Abiron. Děkuji všem za zájem o přístroje a o snahu zjistit maximum informací o jejich možnostech. Jelikož uvádět věci na pravou míru pomocí
internetových diskuzních fór je pro mě ztrátou času, prosím zájemce o další informace, aby mě kontaktovali e-mailem abiron@email.cz, případně telefonicky na čísle +420 731459751 nebo osobně na adrese Praha 3, Roháčova 81.

S pozdravem ing. Troian


Název: Oberon
Přispěvatel: Craft Pondělí, 02.07.2007, 16:34
Díky za vyčerpávající info, nicméně pořád mě zaráží jedna věc, jak je teda možné, když jsou všechny Biolazy nelicencované a jak uvádíte nefunkční kopie, že se mi ukázal vždy téměř shodný výsledek u dvou provozovatelů, o kterém jsem psal tady v příspěvcích a aby to nebylo málo, trefilo se vždy do zdravotního problému, potvrzeného klasickou medicínou? Pokud by přece docházelo pouze k náhodnému generování údajů, je velmi nepravděpodobná shoda na obou těchto Biolaz-Oberonech a navíc vůči lékařské zprávě. Možná by nebylo od věci si provést srovnávací test přímo na Metatronu nebo Aurum a všechny 3 měření mezi sebou porovnat.
Také mě zaráží, proč u jednoho člověka, kterého znám osobně, byly vždy body v rozmezí 3-4 po provedeném scanu i po několika návštěvách a ke všemu na jendom určitém orgánu a po nasazení ATB praktickým lékařem byl scan proveden znova a body byly v tomto případě v rozmezí 1-2, nejen co se onoho orgánu týče, ale i celého organismu. Kdyby to byla natolik nefunkční kopie, tak by přece k tomuto nemohlo vůbec dojít.

Craft


Název: Oberon
Přispěvatel: Petr Středa, 18.07.2007, 10:56
Vážení Biolazisté-Oberonisté. Abych zde učinil alespoň jedné z výtek přítrž, prosím o následovnou opravu ve Vašich programech: aby se při spuštění programu neobjevovala ženská silueta v případě kontroly muže, je nutné v souboru češtiny: „Cestina.LNG“ v odstavci [FormNewPacient] upravit 10. řádek následovně: dbcbPol.Items=M,F. Stejně tak je nutné opravit odstavec ve druhé plovině textu následovně:
 [Messages]
;------------------[     Male & Female strings
uMaleString=M
lMaleString=m
uFemaleString=F
lFemaleString=f


Název: Oberon
Přispěvatel: abiron Neděle, 05.08.2007, 18:38
for Craft

Dobrý den,  omlouvám se za opožděnou odpověď, ale více než měsíc jsem tuto diskuzi nenavštívil ...
Ohledně Biolazu: pravděpodobně jste měl štěstí a narazil jste na funkční Biolaz-Oberon. Jak jsem uvedl minule, Biolaz-Oberon není originální Metatron a je vyráběn v ukrajinsko-polské kooperaci bývalým spolupracovníkem profesora Nestěrova bez jeho souhlasu. Bohužel v poslední době se u nás (většinou na Moravě) objevilo mnoho výrobků označených jako Biolaz-Oberon, které jsou naprosto nefunkční - viz. již uváděné vyšetření PET lahve - ačkoliv jsou distributorem prodávány jako originální Biolaz. Srovnávací zkoušky Metatronu a zmíněné nefunkční kopie Biolazu již provedeny byly a hádejte jak dopadly ...
Co se týče změn bodů, je kromě jiného důležité vědět, zda při vyšetření byla nastavena stejná rychlost skenování a citlivost snímacích senzorů - v opačném případě může přístroj podávat různé údaje.


Název: Oberon
Přispěvatel: osud Úterý, 11.09.2007, 19:28
Dobrý den, zvažuji nákup přístroje Oberon. Je mi někdo ze zde přítomných starších uživatelů připraven (za dohodnutou odměnu) poskytnout nějaké konzultace? Díky za zprávu. Jsem z Prahy.


Název: Oberon
Přispěvatel: oberon Čtvrtek, 18.10.2007, 10:46
Pane nebo paní,
jste -li z Prahy a dosud nemáte nikoho kdo by vás do problematiky přístroje zasvětil, mohu vám doporučit člověka, který provádí testování
na Oberonu opravdu velmi zodpovědně a s kterým by jste se v Praze mohl setkat a domluvit si schůzku.
Další dotazy ráda zodpovím na tel. 777 182 796


Název: Oberon
Přispěvatel: Vinc Středa, 19.03.2008, 18:49
Craft:
Tak jsem si přečetl diskusi "oberon". Vlastním jej už rok a nemohu se zde přít o to, zdali je ten či onen funkční, licensovaný, či nikoli. Musím jen potvrdit, že to funguje a to i na dálku. Teď hovořím o hlavně o diagnostice. Používám tento přístroj zatím jen na členech rodiny a příbuzenstvu. Na dálku jsem působil jen na svoji matku, když měla problémy. Nic jsem jí neříkal a tak ani nevím, zdali něco pociťovala,ale vždy se dosti brzy "vylepšila". Naposledy jsem u souseda odhalil diagnozu, která byla potvrzena na 100% po 14ti dnech při nemocničním vyšetření. Budeš-li mít zájem si více popovídat, ozvi se mi na mail.


Název: Oberon
Přispěvatel: Craft Sobota, 05.04.2008, 15:16
Vlastním jej už rok

A já myslel, že o něm moc nevíš a ty si zatím pro soukromé potřeby biolaz přímo vlastníš Vzhledem k tomu, že hledáš dále, jako je zapping a užívání KS nebude Oberon to pravé ořechové, přesto, že má možnost lokalizace patogenů (už se mi stalo, že výsledek nebyl objektivní, což někteří oberonisté neradi slyší ) Prostě jej už po čase beru trochu s rezervou, navíc je zde mnoho aspektů, které mohou výsledek také nemálo ovlivnit. Přesto, že má funkci metaterapie, její účinnost je diskutabilní, což je svým způsobem taky zapping. Odhalené patogeny na základě jejich vyzařovací frekvence, onu frekvenci údajně otočí v protifázi a vyšle ji zpět do těla, čímž má docházet k jejich likvidaci, třeba něco podobného používá i Ravo zapper, kdo ví, a kdo ví, ten si to stejně nechá pro sebe

Jinak třeba přístroj Life používá stejného principu jako oberon. Má přímo položku Riffe-Like, což jsou předvolené ozdravné rife frekvence. V minulosti jsem jej i několikrát zkoušel, ale žádné změny jsem na sobě nepozoroval a výsledek byl ještě diskutabilnější než u oberonu. Plky o esoterice jsou fajn, ale ty nemocné zajímá především návrat ke zdraví, co si budeme povídat. Každopádně razantních účinků jsem zaznamenal zatím pouze u KS a Ravo zapperu.

Craft


Název: Oberon
Přispěvatel: Vinc I Pondělí, 07.04.2008, 09:52
S tím úplně souhlasím. Co se přístroje týče, dostal jsem jej od přítele jako kompenzaci za výpomoc. Jinak máš pravdu. Je to velmi zajímavý přístroj, ale je to "přístroj". Máš to jako s programem na PC. Musíš jej dokonale znát, pak s tím můžeš něco kloudného udělat Ten LIFE je už poněkud jiná verze pro movitější. Existuje samozřejmě i lékařská verze, ale ta je už v kategorii mezi 25 a 30 tisíc €. Ale i s tímto se dá diagnoza velice dobře zjistit. To mám vyzkoušené. Ale chce-li terapeut skutečně zjistit stav, trvá to dost dlouho. Alespoň mně. A chce to ovládat dobře souvislosti, tedy čínskou medicínu. Tak tu se ještě učím. Samozřejmě dokážu zjistit stav a doporučit, co má vyšetřovaný dělat, aby se jeho stav vylepšil
Zapper a KS je jasná záležitost. Proto jsem se na to dal.


Název: Oberon
Přispěvatel: Craft Pondělí, 07.04.2008, 20:47
Co se přístroje týče, dostal jsem jej od přítele jako kompenzaci za výpomoc

Ty mě určitě taháš za fusekli, přiznej se

Takže ty se živíš jako léčitel-terapeut? Já si hned říkal, že to nebude jen tak, ty tvé investice do těchto udělátek

Na doktorce už to je o ničem, snad kromě témata o zapperu, jo už mám taky vlastní Ravo zapper. Kdyby nebylo tebe asi bych do takové investice nikdy nešel, ale jsem moc rád, že jsem to risknul, rozhodně se mi to vyplatilo a ten zapgen fakt umí

K tomu generátoru iontového stříbra, jak jsem jej pracovně nazval KSG2. Třeba jej začnu vyrábět a prodávat, ale to bych musel udělat nějakou light nakalibrovanou verzi. Obsluha stávající koncepce může netechnicky zaměřenému člověku možná trochu složitá (až 3 potenciometry), ale to je dáno právě jeho co největší variabilitou

Jo nejdříve div nás na doktorce nekamenovali za naše odborné debaty a když jsem hodil pro tebe a petrlk tam info k výsledku mé práce, tak zase
Mimochodem, nevíš, co je s petrlk? Už o sobě nedal dlouho vědět, snad je v pohodě.


Název: Oberon
Přispěvatel: Vinc I Úterý, 08.04.2008, 07:28
Za fusekli netahám. Vím, že to zní v našich končinách trochu nezvykle, ale je to tak. Měli jsme s kamarádem jeden projekt a já do toho investoval hodně času (bylo to  na patent), ale pak z toho sešlo. Je to sice Čech, ale jsme "kamarádi" a jeho koupě toho přístroje tolik nepoškodila. Ale to je na delší povídání (možná osobní?). Neživím se tím. Netroufnul bych si dělat něco, co dokonale neumím . A tady jde o zdraví... Takže praktikuji na sobě a příbuzenstvu. Bez nároku na odměnu, protože potřebuji "matroš" na učení. Ty investice jsem uskutečnil, protože jsem ještě měl, ale už je toho pomálu, takže končím. Teď už musím doladit ještu teorii.
Jo petrlk. Předevčírem jsem si položil stjnou otázku. Doufám, že je v pořádku, ale trochu obavy mám. Přeci jen nevíme všechno, jak na to ve skutečnosti je? Asi mu napíši mail.


Název: Oberon
Přispěvatel: Vinc I Úterý, 08.04.2008, 07:41
A ještě něco. Myslím, že bys opravdu měl ten generátor vyrábět. Třeba ne tak draho, jako ostatní, ale chtělo by to nějakou "pojistku". Na net bych jej v žádném případě nedával, i když mám také tendence se podělit a pomoci potřebným. Problém by mohl ale nastat, kdyby to bylo proti konkurenci příliš "levné".  Jinak je to jako s Dornovou metodou. Dietr Dorn to dal veřejnosti zadarmo, na rozdíl od jiných a už se řešil pokus o zneužití této metody, když si ji jedna češka chtěla nechat patentovat.... Nechci se k tomu vyjadřovat zde, ale někdy se stydím za to, že pocházím z Čech!!!


Název: Oberon
Přispěvatel: Craft Úterý, 08.04.2008, 11:51
Tak v tom s tebou chlape souhlasím a reakce některých i na doktorce to jenom potvrzují.
Jasně, věřím ti, i když mi to trochu vrtalo hlavou
Já dělal vehementně pořádek v Thunderbirdu (poštovním klientu), že jsem odstraňoval starou poštu a tvoji a petrlk adresu si já hlava děravá neuložil, proto jsem vás i kontaktoval na doktorce. Radši mu napiš na email, jestli je opravdu ok.
Dornovu metodu znám dobře, sám jsem si pomocí ní minulej rok nechal odborně rovnat páteř u jedné moc milé a ochotné paní, jakožto profesionálka a lektorka této metody.

K té KSG2:
Ono to není jen tak začít něco vyrábět, musel bych zainvestovat do dalších věcí (už teď jsem se zadlužil - ravo, elektrody) a čím je něco složitější, tím je to náročnější na výrobu, pokud to už není jednočip a taky toho času, co by to zabralo. Já jsem totiž v těchto věcech zase perfekcionista, tak bych si chtěl všechno dotáhnout do puntíku. Největší pakárna byla vybrat a nacejchovat vhodné budíky aby neovlivňovali výstupní proud a napětí a hlavně o tom všem nemohu rozhodovat sám. Nebýt totiž vydatné pomoci kamaráda, kterej je fakt machr přes elektroniku, nikdy bych jej nedoladil k takové dokonalosti.
Navíc ta prvotní kalibrace taky není na jeden hmat, ale dá se vycházet z mého prototypu a PWT měřiče. Navíc správné nastavení a signalizace požadované koncentrace je závislé na konstantní rychlosti míchadla, typu vody, množství vody a tvaru nádoby, jinak tam vzniknou samozřejmě odchylky. Prostě to není žádnej blbej automat s nesmyslně přednastaveným proudem a koncentrací, kde vyrábíš pokaždé jinou koncentraci, kde výrobce spoléhá, že uživatel to nebude měřit PWT měřičem
Každopádně víš sám, viz. řada SG, že kvalitní konstrukci nelze nacpat do prťavé krabičky (pokud by se už nejednalo o SMD) a malého trafka do zásuvky, jak si dělají reklamu výrobci těch hraček na doktorce

Navíc se vsadím, že všichni ti výrobci nemají ani certifikaci státní zkušebny. Navíc můj kousek používá výst. ss napětí cca. prvních 10 minut kolem 175V, sice konstantní proud je pro mé elektrody nastaven na 0,92mA, což je prd, ale přece jenom nevíš koho napadne, kde šmátrat a ono to dovede i citelně kopnout jako silnější statický výboj.


Název: Oberon
Přispěvatel: Vinc I Úterý, 08.04.2008, 15:02
Co se výroby týče, tak to máš pravdu. Sám to dělat nemůžeš. To chce zázemí. Vím z vlastní zkušenosti, respektive ze zkušeností mého kamaráda, který do projektu strčil skoro 2 melouny a pak raději vycouval, protože rozjet výrobu čehokoli, je běh na dlouhou trať a k tomu ne vždy s jistým výsledkem, Chce to se s někým spojit, ale musí to být férové spojení (asi jako bylo to moje). Dělal jsem ve vývoji a konstrukci a tak to znám. Ale pokud máš trochu spolehlivé partáky, jde to. Viz Ravo
Jinak tu dornovu metodu jsem absolvoval teď o víkendu a je to celkem logické, dost jednoduché a skvělé. Jako ostatně všechny jednoduché věci.


Název: Re: Oberon
Přispěvatel: KCNJ_K Pátek, 27.05.2011, 16:28
Jen bych ráda poupravila informace jistého pana abirona, který se dopustil velice podstatného omylu -

"Dále: výrobní název přístroje zní Metatron, který sice byl vyroben v omském Institutu praktické psychofyziky, ale základem pro jeho vývoj a výrobu byla teorie Nikoly Tesly. Také doporučuji zjistit si, čím se tento věděc zabýval. V jeho stopách pak šli další vědci na celém světě (jména psána českou transkripcí) - Francouz Žachovský, Američan Rajf, Němec Foll, další vědci jako Morel a Raše (vynálezci MORA terapie), v neposlední řadě i Rus Lobačevský a mnoho dalších. Dá se říci, že Metatron (výrobní název Oberonu) je výsledkem práce vědců z celého světa.
První Metatron pod obchodním názvem Aurum byl vytvořen v IPP Omsk ve spolupráci profesorů Nestěrova a Buta za pomoci Košelenkova a Nosova. Později se Nestěrov a But vydali vlastí cestou - But pokračoval ve výrobě přístroje Aurum a jeho modifikací, Nestěrov vytvořil nový přístroj pod obchodním názvem Oberon. Aurum i Oberon používají stejný princip diagnostiky a stejný legální software. V detailech se sice oba přístroje liší, nicméně se jedná o stejně kvalitní přístroj.
Dalšími typy těchto Metatronů jsou: Faeton, Sensitiv a Biolaz. V případě Faetonu se jedná o verzi určenou pouze pro ruský trh z důvodu nekvalitního provedení a velké chybovosti. Sensitiv představuje návrat obou vědců Nestěrova i Buta ke společné práci, i když nadále každý z nich pokračuje na vývoji vlastního"


Aurum Sensitiv rozhodně není typ Metatronu - k Metatronu patří předevíšm Oberon, který jak pán správně uvádí sice používá podobný princip diagnostiky ale rozhodně nepoužívá stejný software ( to by pak znamenalo, že software pro Aurum je vyráběn lidma z Metatronu, což není pravda ) a liší se přesností a použitými senzory - ale to pán jistě moc dobře ví, pokud se skutečně zajímal o biorezonanci, přístroje a navíc pokud prošel školením v Moskvě ;)


Název: Re: Oberon
Přispěvatel: Ryba Čtvrtek, 08.12.2011, 12:19
Dobrý den,
prosím o radu. Existuje nějaká databáze lidí, kteří mají oprávnění pracovat s přístrojem Oberon?
Mám velice špatnou zkušenost s p. Zachařovou z Kladna. S přístrojem vůbec neumí pracovat a prostory, ve kterých vyšetření poskytuje, jsou naprosto nevyhovující (místnost velikosti koupelny, bez topení a pořádného hygienického zázemí). Paní stále koukala do počítače jako puk a nic nedokázala vyčíst. Úplně nesystematicky se probírala výsledky a na většinu věcí říkala, že opravdu neví, co ten či onen vir nebo parazit může způsobovat. Zaplatila jsem 600 korun za naprosto nemožné "vyšetření". Ručně mi na papír naškrábala asi 80 různých parazitů, bakterií a virů, kterých se mám zbavit, ale žádnou konkrétní věc jsem se od ní nedozvěděla. Tato paní patří spíše do kuchyně, než k takovémuto přístroji. I přes velice špatnou zkušenost Oberonu stále věřím a vkládám v něj velké naděje, ale obávám se, že mnoho lidí by tato zkušenost mohla odradit. Není to dobrá reklama, kterou tato paní Oberonu dělá.
Předem děkuji za odpovědi a rady.


Název: Re: Oberon
Přispěvatel: JTK Pátek, 30.12.2011, 17:45
Existuje nějaká databáze lidí, kteří mají oprávnění pracovat s přístrojem Oberon?
Mám obavy, že je s ním "oprávněn" pracovat ten, kdo jej zaplatí. A nakonec člověk má možnost si vybrat. Já jen tak pro zajímavost navštívil v Brně starší Oberon a novější Aurum a to, co mi ty mašiny našly, nebylo až tak od věci. Ale umím číst rusky, takže jsem výklad těch obsluhovatelek až tak moc nepotřebovat.
Člověk to musí brát s určitým odstupem. Třeba to napíše "alergie na březový pyl" v prosinci, kdy žádný není. To je informace, že to našlo frekvenci, kterou to má v databázi přiřazenu této alergii. Spíš bych viděl jako nedostatek, že to má v databázi poměrně málo frekvencí, udává se okolo 7 tisíc, Jonáš má v EM Setu přes 20 tisíc.


Název: Re: Oberon
Přispěvatel: milnem Úterý, 10.01.2012, 21:07
Zdravím,dnes jsem byla poprvé na Oberonu,možná 7 let starém typu,nevím.Kdybych měla možnost si pomalu přejet všechna měření bylo by to asi užitečné a hodně zajímavé.Jinak mne taky zklamal s malou databází,protože v ní nemá borelie,bartonelu(o ty jsem měla hlavně zájem)...,což je v dnešní době dost závažná výtka.Nerozlišuje téměř parazity,udává jen zátěž helminty,udal mně jen konkrétně lamblie.Takže na nějakou konkrétní diagnostiku ,která by se pak dala použít pro zapper nebo plasmu to asi není dobrá volba,vzhledem k tomu,že když mně něco nezachytí tak nevím,zda to nenaměřil a nebo zda mu to schází v databázi.
Možná modernější přístroje už jsou na tom lépe,to nevím.


Název: Re: Oberon
Přispěvatel: Craft Středa, 11.01.2012, 11:36
V ČR je hodně rozšířen Biolaz-Oberon, který už je dnes poměrně zastaralí a hlavně pokud někdo vlastní kousek, kde nikdy nebyla provedena aktualizace software části, tj. databáze, tak je to opravdu bída. Mám dojem, že tento typ oberonu není už ani prodejcem podporován, čili nové aktualizace databáze již ani nebudou k dispozici. Dle informací od provozovatelů tohoto přístroje to nebyla ani žádná sláva dříve, co se domluvy a ochoty provedení těchto aktualizací týče. Kdo měl poslední a ještě dostupné aktualizace, tak zde již byla poměrně slušná nabídka i velkých parazitů, ale je pravdou, že borelie tady stále nebyly a v některých názvech patogenů byly až neuvěřitelné chyby. Měl jsem ale někde náčrt grafu, dle kterého bylo možné Borelie poznat, zkusím pohledat jestli jsem to už nevyhodil. Pokud se někdo v dnešní době zajímá o koupi diagnostického přístroje, tak jako přímou náhradu lze zvolit Diacom. Jelikož tato technologie je stále zdokonalována, tak Diacom již dnes také neobsahuje to nejnovější a technologicky patří již mezi starší přístroje. Dnes lze za špičku považovat přístroje Sensitive Imago 500 nebo Bicom. Ovšem pořizovací cena tady začíná někde kolem 370 000kč za starší modely, proto provozovatelů těchto přístrojů je i poměrně málo.


Název: Re: Oberon
Přispěvatel: KCNJ_K Středa, 03.04.2013, 14:08
Zde jen znovu poupravím, aby nedocházelo k nedorozumění... Pořizovací cena Sensitivu Imago ( dle prodejců, nechal jsem si to znovu ověřit ) začíná na cca 170 tisících za nový model, který je čerstvě na trhu ( nahradil starší generaci ). Uživatelů je asi méně než Oberoních, ale stále je jich dostatečné množství, jdou bezproblémů dohledat. Co se týče BICOMu, není jeho zařazení mezi biorezonanční zařízení tak úplně korektní, protože využívá spousty jiných věcí a biorezonanci využívá spíše jen dodatečně.


Název: Re: Oberon
Přispěvatel: QAD Pondělí, 02.12.2013, 21:29
Tak jsem si tohle téma znovu pročetl a zdá se mi, že tu nepadlo to hlavní. Ideu NLS diagnostiky vymysleli pánové Nestěrov (S.) a But - oba profesoři - před cca čtyřiceti lety. To pracovali společně. Později se rozešli. Nestěrov otec (Svjatoslav?) nadále pracuje v IPP Omsk v Rusku a jejich posledním výrobkem je METATRON Clinical, který už má pouze dvě"sluchátka" v síťce - přikládají se na spánky a ne na uši. Elektrody už nemá.  Nestěrov syn (Jaroslav) pracuje v Moskvě - také v Rusku - v jiném institutu a sw pro Metatrony různě upravuje. But pracuje na Ukrajině a jeho posledním výrobkem je řada přístrojů SENSITIV IMAGO, který má nejen sluchátka, ale i řadu elektrod a jiných sond. Neznám nikoho, kdo má i Sensitiv Imago, i Metatron Clinical. Oba přístroje jsem viděl reálně, ale na porovnání jejich výsledků nemám dostatek informací. Pokud je někdo má, rád si porovnání přečtu. Neříkám, že mám informace úplné a správné. Opět ale opakuji, že nás spory postsovětských satelitů nemusí příliš zajímat...