Zdraví
Úterý, 26.01.2021, 03:23 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Prodej (Eshop) generátorů Craftgen http://craftgen.eu/eshop/index.php
Web prezentace generátorů Craftgen http://zdravi.craftcom.net/koloidni-stribro-generator.html nebo www.craftgen.cz / www.craftgen.eu
 
  Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
  Zobrazit příspěvky
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 18
31  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Craftgen PC Zapper kdy: Pátek, 19.07.2013, 22:07
Citace
...že sa mi tvoria ložiská na mandliach a biely povlak...
Ta odpověď na tento problém už tady ve fóru je, viz. http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,12.msg475.html#msg475

Ta lokalizace seznamu CAFL je v plánu, ale není stále kompletní a je to hotové asi z poloviny. Jinak CZ verze seznamu CAFL je ke stažení tady http://www.zapper.cz/images/cafl.pdf
takže si lze udělat podle toho i vlastní sestavy, které člověk konkrétně potřebuje. Je také v plánu přidání asi stovky vytestovaných frekvenčních sestav, mimo jiné i na věci, které v CAFL nejsou vůbec uvedeny. Také přibudou nějaké nové vychytávky ještě více usnadňující obsluhu, i když už teď je to velmi jednoduché  Mrknutí

Citace
Dá sa toto použiť do craftgenu, alebo niečo podobné? Má niekto podobnú odskúšanú frekvenciu? : Alergie pylová TR (pulsy 64 75, konvergujte 2 0.03125, trvání 500) – 116113, 119061.03, 119441.8
Ano dá, stačí zkouknout v návodu kapitolu pro pokročilé ovládání a zaměřit se na aplikaci HSCraftgen ve verzi 1.2, která již má proti starší verzi 3 sloupce. Aktualizaci tohoto programu obsahují všechny instal. CD s popisem v.14.03. Starší instal CD ji neobsahují a stačí si aktualizaci stáhnout odsud http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,81.0.html
32  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Quantum Resonance Magnetic Analyzer kdy: Neděle, 14.07.2013, 19:52
Ok, tak ještě k té Salvii...netuším, jak to dělají jiní, protože nejsem žádný předseda ani mluvčí pro asociaci měřičů Salvie Úsměv  Ale správně by to mělo být tak, že ruční elektroda se drží v jedné ruce, (před tím je dobré si ruce umýt mýdlem, aby se odstranili nečistoty a mastnota) a druhá ruka je položena na stole dlaní vzhůru a na konci dlaně, zápěstí a další části ruky by měla být nějaká tkanina, třeba přeložený malý froté ručník. Tímto se přímej kontakt eliminuje dostatečně. Měřič má pak svou ruku s měřící sondou pak částečně položenou na této tkanině. Měřící bod na dlani je dobré před tím ještě případně odmastit lihem, stačí i obyčejná Alpa. Aspoň takto to dělá běžně můj kamarád. U biorezonančních přístrojů platí všeobecně pravidlo, že dotyčný by při diagnostice neměl mít na sobě pokud možno nic kovového nebo mobil. Nicméně v době, kdy je plno EM smogu kolem nás a wifi je dnes téměř na každém kroku, nehledě na to, že notebooky a displeje novějšího data výroby už vyzařují EM pole jako prase, tak to poněkud začíná postrádat význam, neboť by se tyto diagnostické testy musely provádět leda tak v dokonale EM odstíněné místnosti, což by byla poměrně finančně nákladná záležitost.

Jinak to vaše strohé vysvětlení zkratky DIRP mi opravdu moc nedalo, teoretický popis výrobce jsem si už dávno přečetl a je mi znám, ale jak je to řešeno prakticky stále netuším, proto se k tomuto nemohu nijak vyjadřovat.
DIRP (Dual Integration Resonance Procedure) is an automated procedure to get a resonance feedback from an applicant if a frequency is fed to him. The results are displayed as a graph, can be edited, stored for reference, or used whole or in part as a base for an application. The procedure is organized similar to a SWEEP. A frequency is fed to the applicant via an active electrode (anode) connected to the red lead of an application cable. A finger electrode carries the resonance feedback to the device where it is displayed and stored. The DIRP analysis covers a frequency range defined by the user. He sets an upper and a lower limit of the range and the step size to use between the limits. The routine takes a few minutes depending on the range to cover.

Jo a čekám na ten obrázek nebo lépe foto, protože předpokládám, že ten dle vás funkční kousek vlastníte, když se ho tak snažně zastáváte, případně nějaký odkaz na přístroj, jinak vaše tvrzení beru s rezervou, stejně jako ty od prodejců, které je prezentují na svých stránkách a nešetří superlativy.


Netuším, proč vám to upozornění na email nechodí, ale zkuste si v Editaci profilu pro jistotu zatrhnout všechny položky v menu Upozornění na email. Pokud to takto máte, mělo by to chodit za předpokladu, že máte zadanou správně emailovou adresu, na kterou to má být odesíláno a nemáte tyto emaily ve své email chránce označeny jako spam. Pokud máte zde uveden kontaktní email s koncovkou cz nebo sk neměl by to být také problém.

Edit: Díval jsem se do logů fóra a systém standardně email odeslal, ale opakovaně se vždy vrátil se statusem "Returned mail: response error", čili nedoručitelný email, takže chyba je na vaší straně emailové adresy. Takže problém není na našem přijímači, ale na vašem.
33  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Quantum Resonance Magnetic Analyzer kdy: Neděle, 14.07.2013, 16:58
Léčitel není stroj, ale člověk, který může mít vyvinuté jisté smysly vnímání, které většina populace nemá. Spousta lidí pracuje s kyvadlem a energiemi, ale ne všichni to umí, a je tady i spousta podvodníků. Naučit se pracovat třeba s kyvadlem není údajně nějak náročné, ale chce to trpělivost a opakování dělá mistra. Někteří lidé jsou také vnímavější než jiní a dokonce jsem slyšel i o případě, kdy malé děvče již po pár hodinách dosti slušně měřilo na Salvii, jak měla pro tuto činnost vyvinutý cit, nebo se také tomu říká talent. Znám taky pár takových lidí a spolupracuji s nimi a podvodníci to určitě nejsou, protože jsem si jejich schopnosti ověřil. Nicméně stroj, který je složený z elektronických součástek může vykonávat pouze funkci danou vlastnostmi použitých elektronických součástek a způsobem jejich zapojení. Stejně tak snímače (čidla) snímají pouze to, k jakému účelu jsou určeny. Nic víc, nic míň...
34  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Quantum Resonance Magnetic Analyzer kdy: Neděle, 14.07.2013, 11:59
QAD:
Tak to beru zpět, ale podle toho, jak jste trval na té magnetické frekvenci a povaze některých dotazů, bych to do vás tedy neřekl, ale nic ve zlém. Tak sem hoďte nějaké foto toho přístroje, který máte konkrétně na mysli, ať se vidí, jak aspoň vypadá. Pokud nemá část štítku pouze přelepenou nálepkou, jako ten od CZ firmy, tak pak připouštím, že by se mohlo jednat o konstrukčně jiný přístroj.

Icosom:
S tím zvěrokruhem je to pouze možnost, která mě napadla, jak některé věci je možné předvídat, netvrdím, že to tak určitě je, protože to nevím, ale jistá možnost by tady také byla. Vše je ale o výkonnosti IS, což je podmíněno stravou, prostředím ve kterém žijeme a způsobem života a samozřejmě i psychikou.
Těch funkčních biorezonančních přístrojů na trhu opravdu není moc a většinou je jejich cena dosti vysoká. Salvie je tady cenově trochu výjimka, ale zase je to vykoupeno nutností praxe v měření a znalostmi, protože ne každý s ní umí měřit. Rozhodně skvost pod názvem Quantum Resonance Magnetic Analyzer, o kterém je toto vlákno to neumí, i když má ten dojem vyvolat. Jsem především technicky uvažující člověk a proto stále zvládnu rozlišovat, co je s elektronikou možné vyhodnocovat a co je již spíše "za hranou". Za kvalitní přístroje považuji Bicom, Sensitive, Life, Oberon Hunter a Salvia. Oberon-Biolazy celkem taky fungovali, ale pak se zaplavil trh různými podvodnými kousky pod názvem Oberon a je v tom dnes takový chaos, že člověk bez nějakých zkušeností velmi snadno sedne na lep různým smyšleným povídačkám. Jistě, něco to vždy ukáže. Ale můj názor je tady v tom stále stejný, důvěřuj, ale prověřuj. Někdo mi dříve řekl, pokud tomu věříš, bude to fungovat, pokud ne, nebude. Ale tady je to opět o víře v něco věřit. Ale v tom případě, jak jsem psal, nemá smysl cokoliv vyvíjet a stačí si poskládat cokoliv a dle této teorie to bude fungovat taky Úsměv  Každý z nás si může věřit čemu chce, pokud tímto svým přesvědčením o funkčnosti někomu zdravotně neublížíme. To, že tím někomu vezmeme víru v jeho oblíbenou hračku, je věc druhá, ale není tak závažná, jako ta první.
35  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Quantum Resonance Magnetic Analyzer kdy: Neděle, 14.07.2013, 01:42
Ok, tak jinak, tedy obsáhleji, pomaleji a naposledy  Smích

Začínám mít pocit, že kdo nechce pochopit, prostě nepochopí. Vzhledem k tomu, že považujete magnetickou frekvenci za veličinu, předpokládám, že nebudete asi elektrotechnicky vzdělán, ale pouze je to vaše hobby, coby teoretik a doslova hltáte různé teorie na internetu a pak o nich někde někomu přednášíte a jste fanda do těchto přístrojů. To je ale váš problém, že máte hlavu v oblacích, já se držím více při zemi. Obávám se ale, že vám bude fungovat právě i ta prázdná krabička s nálepkou a nějakým knoflíkem uvnitř nezapojeným, protože tomu prostě věříte. Taky se držíte nesmyslných veličin a to je pak zdlouhavé něco vysvětlovat. Obávám se, že vzhledem k povaze vašich dotazů, vás stejně nikdo nepřesvědčí, i kdybych vám tady nakreslil schéma a dal podrobné foto. Nicméně toho se ode mě nedočkáte. Ale aby jste neřekl, dám vám tady nějaké vodítka a pokud vám elektronické pojmy něco říkají a máte nějaké elektro vzdělání, zajisté z toho pochopíte, zda to možné je, nebo nikoliv.

zázračný přístroj obsahuje:
8-bitový procesor
krystal (oscilátor)
napěťovou referenci
operační zesilovač
bižuterie jako jsou odpory, keramika, elyty.

USB klíč obsahuje s velkou pravděpodobností nějakou pamět typu EPROM, odkud si ovládací program na počítači tahá při spouštění nějaké data.  A to je celé.

A teď pozor velká nápověda. Přes elektrodu jde přímo z konektoru USB GND, čili zem na spodní část elektrody a vrchní část jde na operační zesilovač a z něj pak do jednočipu. Ostatní bižuterie slouží pro segmentové displeje. Myslím, že tímto jsem vám dostatečně napověděl na váš dotaz "Připouštíte alespoň, že na jedné polovině může být jiná intenzita elektrické i magnetické složky signálu než na druhé polovině?" a dokážete si na svůj dotaz již odpovědět sám Úsměv Malá nápověda, pokud přivedeme GND na nějaký plášť, v tomto případě elektrodu, způsobíme tímto co? Doufám, že pojem stínění, neboli zemnění, vám něco říká. Takže již, když uchopíte elektrodu do jedné ruky zjistíte, že jen naprostý diletant by si mohl myslet, že v jedné polovině elektrody bude něco jiného než ve druhé. Zkuste si elektrodu, bez nutnosti přístroj rozebírat zapojit na osciloskop a pochopíte o čem mluvím. Přístroje se vám samozřejmě automaticky rozběhne, aniž by jste elektrodu držel v ruce, neboť osciloskopy mají poměrně vysoký vnitřní odpor. Mimochodem, tento přístroj je i z hlediska bezpečnosti na hraně, neboť přesto, že je zde použito pro průchod elektrodou GND, není obvod od síťového napětí galvanicky oddělen, i když je napájen pouze z 5V (USB) a dle české legislativy by neměl na našem trhu vůbec co dělat, neboť zde není dostatečná ochrana uživatele. Takže ona česká firma, co jej tady prodává očividně spoléhá na to, že soudruzi z Číny to mají zmáknuté i po této stránce, ale oni se takovýma věcma nezabývají, protože výrobní cena by byla vyšší.

Stále také nechcete pochopit jednu věc. Tak ještě jednou a pomalu. Originál přístroj, o kterém je tady řeč vyrábí ČÍNSKÝ VÝROBCE. Záměrně nenapíšu název čínského výrobce, ale vyrábí celkem velkou škálu přístrojů pro alternativní medicínu, čili to není žádný noname výrobce, dle vás mylně padělatel. Pak je tady v ČR jedna česká firma, která přístroj tohoto čínského výrobce pouze opatří svoji nálepkou a pod svojim smyšleným názvem jej za přemrštěnou cenu nabízí dále a vydává jej za svůj přístroj. To přece není tak těžké pochopit. Pokud tomu stále nechcete věřit, klidně si tu povrchovou nálepku aspoň z části sloupněte a pak ten originální název uvidíte na vlastní oči. Další věc je ta, že pokud už nějaký dle vás čínský výrobce (padělatel) něco okopíruje, tak je to buď věc, která se prodává v obrovských kvantech a nebo její cena je o hodně vyšší, než je cca. kolem 100 USD. Stále jste přesvědčen totiž o tom, že originál přístroj vyrábí někdo jiný a že ta cena tomu i odpovídá. Proto vám nebudu brát nadále iluze, jak jsem psal již v úvodu a nechám vás si to myslet i nadále a budete spokojen Úsměv Snad jen, opravdu si myslíte, že originální přístroj původního čínského výrobce, který je už tak levný v základním modelu (kolem cca. 100 USD), bude kopírovat jiný noname čínský výrobce a ještě tak přesně? Tím jste mě vážně pobavil Úsměv Doporučuji si původního čínského výrobce dohledat a podívat se na jeho nabídku modelů tohoto přístroje a ostatních výrobků, stejně tak na obslužný software. Taky po jeho otevření, tam máte toho čínského soudruha v bílém plášti a v brýlích držícího zamyšleně složku a snažícího si něco psát ? Smích

Fscan mi přijde ale jako solidnější přístroj. Už od pohledu je tady patrné, že používá dvě samostatné elektrody a používá signál v podobě frekvence (napětí a proudu). Z toho je jedna elektroda půlená, kde by měl být v horní menší části umístěn snímač, který výrobce nazval DIRP. Jedná se spíše o zapper, čili generátor frekvencí se zpětnou vazbou, který umožňuje číselně a graficky znázorňovat onu zpětnou vazbu, tedy nějakou odezvu původního signálu, který se skládá z napětí a proudu. Neznám, ale zapojení ani přesný způsob snímání, ani jsem jej nějak netestoval, takže těžko mohu jeho spolehlivost zatím nějak posuzovat. Takže u přístroje Fscan mám zatím názor neutrální.

Myslím, že tímto již ale nadále tato diskuze postrádá smysl a je to pouze již vaše vnitřní přesvědčení, ale jak jsem psal, myslet neznamená vědět vs. mé tvrzení, kde jsem přístroj podrobil nejen testu, ale i kontrole funkčnosti zapojení po hardware stránce. Takže vám tímto děkuji za debatu, nicméně nic konkrétního jsem se na oplátku od vás nedozvěděl. Tak snad někdy jindy.

icosom:
Zkuste se tady zaměřit při tom testu pouze na několik položek, jako jsou ony zmiňované vitamíny. Tady je ten rozdíl při každém měření natolik markantní, až je to úsměvné. Jen tak mimochodem, ta cysta byla potvrzena i nějak jinak, nebo pouze na tom china zázraku? Dalším problémem, na který často narážím je totiž fakt, že mnoho lidí se nechá o něčem přesvědčit a již si to nijak dále neověří. Pak třeba při dalším měření už to tam není, tak si řekne, aha už to něco z toho co jsem mezitím užíval, zlikvidovalo. Kde ale má člověk tu jistotu, že tam předtím ten problém v podobě toho a toho vůbec byl, pokud si to neověří i jinde? I velmi zkušený měřič se může splést, jsme jenom lidi. Ale čím má lepší reference, tím je to riziko menší. Je to stejné jako u Salvie. Někdo vám naměří třeba tohle, jiný zase tohle a vy si řeknete, je to tam asi obojí. Nebo to, co tam bylo předtím již tam nyní není a je tam něco jiného, proto to asi nenaměřil. Pokud ovšem neznáte kvality obsluhy Salvie, pak je těžké to brát jako bernou minci a zvláště u závažného zdrav. problému je dobré si toto ověřit i jinou metodou. Pak třeba také slýchávám, mě přístroj xy našel toto, pustil jsem metapatii a už to tam nemám. Zní to hezky, ale bylo to tam předtím vůbec, pokud jsem o tomto problému již předtím nevěděl? Jak je všeobecné známo, psychika je mocný nástroj nejen směrem k nemocem, ale i k uzdravení. Netvrdím, že je tohle zrovna váš případ, ale mnohdy k tomuto dochází. Ačkoliv klasickou medicínu nemám moc v oblibě, tak přesto u závažnějších zjištění si doporučuji výsledky diagnostiky ověřit, protože 100% není nic a chybovat je lidské.
Měl jsem třeba možnost si otestovat Oberon nejmenovaného výrobce, který měl právě ony sluchátka Philips a ona krabička byla externí zvuková karta s pouhou nálepkou na jejím povrchu a žádné známky nějakých úprav, nebo cokoliv jiného. Původně jsem tomuto nevěnoval pozornost a ani mě nenapadlo se na to zaměřit. Ale naprosto odlišné výsledky mě přiměli si jej prohlédnout více z blízka a pak mi už bylo jasné, proč tomu tak je. Ovládací software byl klasika Titanium hojně používaný u Oberonu-Biolaz v nějaké historické verzi v CZ lokalizaci, který navíc s oblibou sem tam padal, ale to nebyla u něj žádná zvláštnost. Ve vyší verzi to již výrobce odstranil. Majitelka mi také svorně tvrdila, že ji pomohl něco nalézt, i když se vše zcela neshodovalo. Prostě z technického hlediska to vůbec s ničím nemělo jak komunikovat, prostě jenom běžel fiktivní sken na obrazovce počítače a pak vyplivnul nějaké výsledky. Někdy se nemohu zbavit dojmu, že zde bude zřejmě do programu zakomponována i pravděpodobnost některých zdravotních problémů u různých znamení zvěrokruhu, čili ve spojení s datem narození, což některé medicíny používají a není problém si tyto informace vyhledat a zjistit, že třeba Lev je náchylnější k problémům xy. Tohle dle mě může způsobovat větší pravděpodobnost občas shodujícího se nějakého všeobecného výsledku. V opačném případě bych musel začít věřit na kouzla a čáry a k tomu přece podobné přístroje založené na fyzikálních jevech, protože používají elektronické součástky, není potřeba a stačila by nám čarovná hůlka a křišťálová koule Úsměv
36  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Quantum Resonance Magnetic Analyzer kdy: Pátek, 12.07.2013, 18:31
Citace
Napřed píšete, že nevíte, co to je magnetická frekvence v magnetodiagnostice a pak píšete o pulzních frekvencích v magnetoterapii.
Mám dojem, že si navzájem asi nerozumíme. Pojem magnetická frekvence prostě neexistuje, ale třeba budete první, kdo tento termín zavede do praxe a nezůstane pouze u teorie. Existuje magnetická rezonance, magnetická indukce, ale magnetická frekvence je poněkud nesmyslný termín, to je celé. Mnoho lidí si totiž plete i pojmy jako je frekvence a rezonance.

Frekvence neboli kmitočet, což je veličina, která udává počet opakování periodického děje za daný časový úsek. Například v obvodu střídavého proudu takto označujeme počet kmitů napětí či proudu za jednotku času.

Rezonance je ve fyzice snaha systému kmitat na větší amplitudě více při určitých frekvencích než u ostatních. Tyto frekvence jsou známy jako rezonanční frekvence. Při těchto frekvencích mohou i malé pravidelné síly způsobovat velké amplitudy kmitů, protože systém uchovává energii kmitání.

Pokud se tady bavíme o pulsní magnetické indukci v podobě nějakého přístroje, tak aby vznikala můsíte ji nejdříve nějak vytvořit. K tomuto potřebujete zdroj frekvence, čili pulsy napětí a proudu a měnič v podobě cívky ve tvaru prstence, neboli induktoru, kde se průchodem cívkou začne vytvářet magnetické pole o určité frekvenci a zřejmě tomuto jevu říkáte magnetická frekvence.

Citace
Napřed píšete, že znáte konstrukci čínského přístrojového zázraku a pak píšete, že tam asi je 8-bitový procesor na ovládání USB zámku, ale že jste rozebral pouze půlenou elektrodu a ne přístroj. Jak tedy víte, co je v něm?
Myslíte si, že bych byl tak naivní, abych psal o něčem a neměl to proklepnuté ze všech možných stran? Samozřejmě, že jsem jej měl rozebraný, neboť jeho pořizovací cena nebyla závratná a nějaká představa uplatňování záruky u prodejce z Číny je poněkud naivní. Samozřejmě kdybych ten zázrak koupil za předražený peníz tady v ČR, asi bych si to rozmyslel, neboť bych se o záruku takto dobrovolně připravil.
Ale tu ruční elektrodu si může rozdělat každý, aniž by se musel bát, že přijde o záruku, nicméně nic moc zde nezjistí. Nicméně jsem také psal, že tohle si může každý ověřit, aniž by cokoliv musel rozebírat, dle onoho testovací postupu.

Citace
Má lidské tělo elektrický a magnetický obal? A je statický nebo dynamický?
Pokud bych se na to podíval očima technika, tak tím elektromagnetickým obalem by byla naše aura a je určitě ovlivnitelná EM polem, které je všude kolem nás. Nízkoteplotní plasma ji dokáže ovlivňovat také. To je ale pouze můj názor, který nikomu nevnucuji. Aura je určitě dynamická, protože se dokáže měnit podle stavu těla, čili není za každých okolností stejná. Ale dále tady nebudu spekulovat, protože různých teorií na toto téma je plný internet a ne se všemi souhlasím. Jisté je ale to, že lidé, kteří se živí již dlouhá léta tzv. pránou, což je také část této energie existují.

Ale jak říká můj dlouholetý kamarád, myslet, znamená h....o vědět. Jsem spíše technik, proto už jsem z mnohých zázračných přístrojů v alternativě silně znechucen a nebaví mě někomu vyvracet jeho mnohdy pouze teoretické přesvědčení o funkčnosti nebo nefunkčnosti zařízení, které používá, protože si o tom u výrobce nebo prodejce různých zázraků něco přečetl, ale nic neudělal proto, aby si to vyzkoušel a otestoval a tím sám ověřil. Je mnohem snadnější tomu všemu uvěřit. A tak je internet plný různých blábolů a lidi tomu věří. Proto je podobných zázraků mraky.

Jinak všechno kolem nás je o frekvencích, to jsem tvrdil vždy a vždy budu, to mohu s naprostou jistotou říci.  Díky za odkaz mrknu na něj, ale jak budu mít více času, protože trvá skoro 1,5 hod.

BTW: U několika známých jsem třeba viděl různé padělky přístrojů, jako je oberon, imitace plasmy (skládačky) nebo jiné skvosty, ale řekněte jim, že naletěli, když za to dali velkou část svých úspor. Stejně by tomu nevěřili a ani to nechtějí slyšet, neboť bych jim šmahem vzal tu naději, kterou do toho vkládali, proto jsem se rozhodl tady dát do fóra nějaké vodítka. Zbytek je již na tom, kdo si takový přístroj kupuje a zda jeho volba bude správná či nikoliv je již vůli osudu, na který osobně věřím.
37  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Magnetoterapie kdy: Pátek, 12.07.2013, 00:22
Magnetoterapie jako taková určitě není nic nového a léčebné vlastnosti kamene magnetitu znali již Číňané. Dokonce se můžeme dočíst, že i Hippokrates využíval metody přikládání magnetitu pro léčbu bolestivých stavů, hojení ran a otocích kloubů. Dnes se používají buď pevné magnety v podobě různých náramků nebo pití zmagnetizované vody. Nejsilnějším pevným magnetem je neodymový magnet, což je směs neodymu, železa a boru. Nicméně dnes se používá hlavně principu magnetické indukce (jednotka Tesla) v podobě nízkofrekvenční pulsní magetoterapie. Již na první pohled je zde patrný prstenec (induktor), který se navlékne na ošetřované místo a je připojen na nízkofrekvenční pulsní generátor, který vyvolává v induktoru pulsující magnetické pole o nízké frekvenci. Takže tohle není nic nového. Již za dávných časů jsme si podomácku vyráběli takové přístroje. Na co všechno je to dobré je toho dost napsáno na netu, ale zase je to potřeba brát s rezervou. Jisté je také to, že pokud je magnetická indukce příliš silná, může i škodit. Za nějakou toleranci se považuje hodnota v rozmezí 2 - 70 mT. Používá se převážně obdelníkový signál o specifických parametrech jako je doba trvání, doba náběhu, doba doběhu,  dále maximální hodnota magnetické indukce, opakovací doba impulzů. Doporučené frekvence jsou: analgetický efekt 2 – 11Hz,  myorelaxační efekt 5 – 12Hz,  protiotokový efekt 9 – 22 Hz, vasodilatační efekt 12– 44Hz,  detoxikační efekt 13– 80Hz,  Regenerační a hojivý efekt 19– 80Hz.
Magnetické pole totiž ovlivňuje ionty, které jsou obsaženy v buňkách a v koloidních systémech, což způsobuje aktivizaci buněk. Při onemocněních dochází ke změnám povrchových potenciálů buněk oproti normálním hodnotám. Uvádí se, že elektrický potenciál buněčné membrány normální buňky je 90 mV, postižené buňky 30 mV a stimulované buňky až 120 mV. Toliko ve zkratce ona puslní magnetoterapie.
Každopádně se jedná o starou metodu, čili nic nového pod sluncem.

Citace
Třeba to stojí za nové téma - magnetodiagnostika?!
Rádoby magnetické snímače v podobě klasických audio sluchátek třeba značky Panasonic napojených na externí zvukovou kartu značky Creative s hezkou nálepkou, používají některé rádoby Oberony a tady v ČR na ně lze taky poměrně snadno narazit. Takže jsme zaspali dobu  Smích
38  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Quantum Resonance Magnetic Analyzer kdy: Pátek, 12.07.2013, 00:06
Jedná se o přístroj pod jednoznačným názvem čínského výrobce Quantum Resonance Magnetic Analyzer, který je umístěn na první pohled v sympatickém malém stříbrném hliníkovém kufříku o velikosti 180 x 48 x 115 mm.
Již po otevření a připojení přístroje je zde nepřehlédnutelný dvou segmentový číslicový displej, který svítí červeně a hned pod ním je další segmentový displej, coby indikátor úrovně svítící zeleně. K přístroji je standardně dodávaná půlená oválná ruční elektroda bílé barvy s bílým krouceným kabelem. Elektroda se propojuje s kufříkem (přístrojem) pomocí konektoru DIN, lidově řečeno pětikolíkem. Elektroda při spuštění testu bliká červeně (existuje i v modrém provedení), neboť je pod plastovou koncovkou umístěná LED dioda.
To, že jej u nás prodává jedna CZ firma pod jiným názvem a s pouze přelepenou nálepkou původního názvu ještě neznamená, že je to jiný výrobce  Úsměv Tohle je totiž poslední dobou dosti častý nešvar různých vykutálených podnikavců, na což jsem již před časem upozorňoval v tomto vlákně http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,55.0.html
A také zde uvedl rady, jak si lze snadno původ přístroje ověřit i svépomocí.

Čínský výrobce jej vyrábí standardně hned v několika verzích, které se od sebe rozlišují především příslušenstvím. Standardní a nejlevnější verze v cenové relaci začínající kolem 85 USD (1 700kč) obsahuje pouze jednu uprostřed půlenou oválnou ruční elektrodu s LED diodou většinou červené barvy. Nejdražší verze s více nesmysli se pohybuje kolem cca. 250 USD (5 000kč). Pokud se u ruční elektrody bílé plastové konce odšroubují (mají klasický závit), dají se snadno sundat obě kovové trubky, pod kterýma jsou dva odizolované vodiče. Pokud se elektroda uchopí, tyto dva vodiče se spojí a sken se pak rozběhne. Pokud se elektroda položí třeba na stůl, sken se zastaví. Jak snadné, že? Čínský výrobce, ale není hloupý, protože toto navíc pojistil odporovou pojistkou, aby v případě přímého propojení, třeba v případě jejího položení na vodivou podložku nešel sken spustit, což silně umocňuje věrohodnost. Nicméně stačí to propojit odporem cca. 1M a sken se bez problémů spustí, nebo po předešlém přerušení dále pokračuje. Pokud se kdokoliv aspoň trochu elektrotechnicky zdatný podívá na způsob samotného zapojení, asi mu to bude naprosto jasné. Nicméně není potřeba nic rozebírat, neboť zde hrozí poškození vrchní plexisklového štítku (prasknutí) a stačí si udělat mnou uváděný test a ten je naprosto dostatečný a výmluvný.
Mikroprocesor uvnitř určitě je, konkrétně programovatelný 8 bit microcontroller, ovšem má především na starosti komunikaci s USB klíčem, aby bez jeho připojení nešel sken spustit. Pokud si někdo ale myslí, že tady něco snímá a tím vyhodnocuje, tak je na omylu. Tento přístroj nesplňuje ani jednu podmínku pro smysluplné snímání čehokoliv. Pokud někdo zná princip EAV, určitě ví, že musí zde být okruh, minimálně mezi oběma rukama. Některé přístroje dokonce zapojují vysílač a snímače hned na několika částech těla.

Přečetl jsem si ten EN popis, bohužel nic z toho není pravda, viz. co jsem psal. Už jenom ten pojem magnetická frekvence, co je tohle za pojem? Znám pouze magnetickou rezonanci, která využívá velké magnetické pole a elektromagnetické vlnění s vysokou frekvencí, používající se jako oficiální vyšetřovací metoda v klasické medicíně, ale ten china zázrak s tím nemá nic společného.
Vždy se totiž musí jednat ale minimálně o dvě samostatné elektrody, (některé přístroje mají až 5 elektrod), tedy nikoliv pouze o jednu, i když půlenou, jak to předvedl čínský výrobce. Natož aby se zde snímalo nějaké magnetické pole, nebo co tím pojmem vlastně výrobce chtěl říci. Ten čínský zázrak je prostě podvod ve stylu elektronické hrací kostky, to je celé a osobně bych si nedovolil toto někomu nabízet jako solidní biorezonanční přístroj. Už jenom ta pořizovací cena u čínského výrobce je dosti výmluvná, když pominu za kolik jej tady někteří podnikavci pod jiným názvem nabízejí  Šok

Foto china zázrak (Quantum Resonance Magnetic Analyzer) ve standardním provedení:

39  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Craftgen PC Zapper kdy: Čtvrtek, 11.07.2013, 23:23
Příspěvky ohledně přístroje Quantum Resonance Magnetic Analyzer přesunuty do nového tématu se stejným názvem, viz. http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,83.0.html
40  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Quantum Resonance Magnetic Analyzer kdy: Úterý, 09.07.2013, 23:55
Lidi mějte rozum  Šok Do teď jsem si myslel, že pisatel pod nickem QAD zatím stojí pevně nohama na zemi, ale tímhle příspěvkem mě bohužel přesvědčil o opaku.
Citace
"Ten China zázrak Quantum magnetic resonance analyzér" ... analyzuje magnetickou složku elektromagnetického obalu těla (aury) a je dosti stabilní při pozitivním testování - i u vitamínů....
To jsou mi tedy věci...a ještě tu o červené Karkulce...  Kroutím očima Kdybych ten čínský zázrak neměl doma, neznal jeho konstrukci a samozřejmě i jak funguje a hlavně si jej důkladně neotestoval, asi bych na tyto řeči od pisatele QAD nereagoval, ale takto nemohu jinak. To, že již v ČR existuje povedená firmička, která si na tento zázrak dá svoji nálepku a cenu navýší o více jak 500% nebudu ani komentovat. Ale kdo chce tomuto zázraku věřit, ať tomu věří. Ne nadarmo se totiž říká, věř a víra tvá tě uzdraví... a mnohdy to také funguje. Mám dojem, že nastala doba, že už ani není důležité jestli to funguje nebo ne, důležité je to nějak okecat a nejlépe do toho namontovat auru a jiné záležitosti. Tím samozřejmě nepopírám existenci aury, ale mám dojem, že kdyby někdo prázdnou krabičku opatřil nálepkou, dal na ní třeba nějaký mechanický ovládací prvek a začal tvrdit, že napravuje auru, spousta lidí tomu prostě bude věřit. Pak se opravdu nedivím, že klasická medicína spolu se Sysifáky jde alternativě tvrdě po krku. Přitom mnou uvedený test je tak jednoduchý a dokáže snadno toto odhalit, pokud se přesně dodrží postup http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,55.msg757.html#msg757
Jsou biorezonanční přístroje, které opravdu fungují jak mají a pak ty, které sice nefungují, ale pokud se k nim dodá patřičná blamáž, tak budou fungovat zaručeně taky Úsměv Lidi už se proberte a začněte také používat i vlastní hlavu, nebo na to opravdu doplatíte, buď vlastní kapsou v lepším případě, nebo v horším zdravím.
Věnuji se biorezonačním přístrojům poměrně dlouhou dobu, takže myslím, že za ten čas o tom něco vím a dokáži oddělit zrno od plev, neboť stále používám vlastní mozek a řídím se heslem, důvěřuj, ale prověřuj. Používám pro testování a vlastní vývoj nejen fyzikálních metod, ale i těch alternativních, které moderní věda neuznává, takže tady nestojím na jedné straně barikády, ale spíše uprostřed onoho bojiště a mnohdy jsem nucen být tady dosti nekompromisní, protože nemám rád výmysly.

Když už je tady ona Aura uváděna, bylo by dobré si říci, co to vlastně je a jak se dá snímat. V podstatě se jedná o energetické pole, které vyzařuje tělo, čili nejen člověka, ale i zvířat a rostlin. V technické praxi se ke zkoumání elektrické části aury dají použít citlivé měřiče elektrického náboje (elektroskopy) a magnetické složky se dají měřit magnetometry (fluxmetry), nebo lépe za použití citlivého spektrálního analyzátoru napojeného na sadu antén pro všechny vlnové rozsahy a měření pak provádět v perfektně elektromagneticky odstíněné místnosti.
V alternativě se pro vyhodnocování aury používá jedinců se schopností vnímat a vidět toto energetické pole prostřednictvím tzv. třetího oka, neboli šesté čakry. Pak se tady dále převážně používá metoda EAV, čili měření hodnot elektrického odporu v jednotlivých bodech s napojením na počítač s vyhodnocovacím programem. Nicméně tady určitě nelze použít pouze jednu ruční oválnou elektrodu, ale muselo by se jednat již o obsáhlejší způsob snímání hodnot z bodů na více částech těla. Zajímavé téma v této oblasti může být třeba tzv. Kirlianova fotografie, kde se používá zdroje vysokého napětí a záznamového média (filmu).
No a pak tady přijde China zázrak a hodí to na jednu ruční elektrodu, čili bez žádného okruhu v těle, což je podmínka pro měření elektrického odporu těla a je vymalováno. Výrobce to ještě pojistí odporovou pojistkou, aby v případě, že se elektroda nedrží v ruce a nejsou tak její dvě poloviny odporově propojeny, přístroj odmítá spustit sken a dále to pojistí hardware USB klíčem a iluze měření se zpětnou vazbou je naprosto dokonalá. A pak zazvonil zvonec a pohádky o snímání aury je konec  Smích
41  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Craftgen PC Zapper kdy: Neděle, 30.06.2013, 22:33
Ten China zázrak Quantum magnetic resonance analyzér v tom malém stříbrném kufříku mě nejen u vitamínů háže pokaždé jiné hodnoty. Ale pozor, aby ten test byl opravdu objektivní, je nutno vždy kartu pro každé měření smazat a vytvořit novou, viz. přesný postup pro objektivní test diagnostických automatů:
http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,55.msg757.html#msg757
Pokud se pokračuje na původně vytvořené kartě pacienta je to špatně a je jasné, že ty výsledky budou pak celkem navazovat, protože všechna další měření se budou vázat ke konrétní kartě. Testoval jsem to uvedeným postupem a naprosté fiasko. Leží mě to doma v koutě, ale jako hračka pro děti je to dobré.

Citace
Preto ma napadlo, či by sa nedalo pristupovať aj k zappingu individuálne a merať konkrétne frekvencie ktoré zaťažujú, konkrétny organizmus. No otázka je, ale čím?
Takový přístroj existuje a jmenuje se F-scan. Jeho cena je ovšem poněkud vyšší. V ČR se cena pohybuje něco přes 30 000kč za nejnižší model Compact.
42  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Craftgen PC Zapper kdy: Neděle, 30.06.2013, 13:26
Citace
Mám tu taký čínsky prístroj náklady na výrobu asi nie sú veľké lebo nie je drahý možno funguje na podobnom princípe, Quantum  magnetic resonance analyzér, neplánujete niečo také zostrojiť?

Tomuto přístroji se doporučuji obloukem vyhnout. Bohužel Čína už se vrhla i na výrobu biorezonančních přístrojů a pak to taky vypadá. Zajímalo mě to, tak jsem si ten Quantum magnetic resonance analyzér před časem ze zvědavosti pořídil a důkladně jsem jej proklepl a bohužel je to pouze videohra, čili hračka fungující na principu elektronické hrací kostky. Ale musím uznat, že to mají udělané fikaně, protože má dokonce dvě pojistky, tj. USB klíč a na dvě části rozdělenou ruční elektrodu, která funguje pouze při větším odporovém zatížení, což velmi zvyšuje dojem věrohodnosti. Pokud si ovšem jedinec udělá několik náměrů po sobě, které si může i vytisknout a pak snadno i porovnat, třeba položku vitamíny, pokaždé mu to ukáže jiné výsledky  Úsměv

Citace
Autopatie je "léčba vlastní nemocí", vychází z konstituční homeopatie. Nechci jí tu dělat reklamu, aby se Craft nezlobil.
Zlobit se určitě nebudu  Úsměv Autopatii jsem osobně zkoušel už někdy v roce 2008, ale bohužel u mě to bylo v té době s nulovým výsledkem, ale tím netvrdím, že to může pomoci jinému. Možná jsem taky nepoužil vhodné ředění. Dneska je ta metoda zase o kousek dále.

Nic není panaceum, tedy lék na všechno. Za tu dobu jsem si díky dlouhodobým zkušenostem nejen vlastním, ale především díky zkušenostem jiných ověřil, že to podstatné je prostředí v lidském těle. Pokud má tělo nedostatek minerálu a vitamínů, ať již díky špatné stravě nebo špatnému vstřebávání organismu a je také soustavně překyselené, nikdo nemůže očekávat trvalý návrat k lepšímu. Mnohdy se nepovede změna žádná, nebo pouze dočasná. Od toho, jak je tělo na tom dobře nebo špatně se odvíjí i jeho reakce a úspěšnost léčby. Někomu se to podaří srovnat třeba za půl roku, jinému až za několik let, vše je to o tom v jakém stavu je prostředí v těle. Samozřejmě je také důležité, o jak moc závažný zdravotní problém se taky jedná. Pokud se prostředí v těle nezmění, vše co se pomocí různých metod vybije, se dříve nebo později zase vrátí zpátky, protože ony pomyslné dveře pro tyto mikroorganismy budou stále otevřeny. Imunita bude i nadále slabá a nebude v jejich silách to stále již samostatně řešit.

BTW: Zkoušet účinnost zapperu na petriho miskách je nesmysl. Pokud by se dělala studie, který by při zaperování zkoumala celý stav organismu. tj. tkáně, složení krve, lymfy, aktivitu imunitního systému a jiné, pak věřím, že by to mělo zajímavé a smysluplné výsledky, protože by se zdokumentovalo co všechno se v organismu při zapperování děje. Osobně si myslím, že při zaprování hraje nemalou roli také vlastní imunita těla.
43  Zdraví / Biorezonanční přístroje / Re: Ako zadať novu frekvenciu kdy: Úterý, 18.06.2013, 10:41
Postup, jak vytvořit novou frekvenční sestavu naleznete přímo v návodu k přístroji na str. 10 až 13. Pokud chcete použít tzv. funkci Sweep, tj. kdy jsou postupně generovány frekvence od 20Hz do 890Hz, stačí se řídit návodem na str. 13 a 14. Klíčové slovo v návodu je Sweep Settings.

Sice neuvádíte o jakou část zažívání se jedná konkrétně, ale třeba pro žaluděční potíže všeobecně jsou následující frekvence:
2127
2008
1552
880
832
802
784
727
690
676
664
450
422
125
95
72
20
3.9

Jedná se o frekvenční sestavu s názvem: Stomach_disorders
Seznamu CAFL v češtině pak naleznete zde: http://www.zapper.cz/images/cafl.pdf
44  Zdraví / Koloidní stříbro / Re: Jak domácí výrobu KS kdy: Úterý, 28.05.2013, 11:30
Těší mě, že se na poli výroby KS podařilo nastolit nějaký standard v jeho výrobě, nicméně fyzikální zákony platí pro všechny stejně. Někdy mám ovšem pocit, že pro některé jedince asi ne. Jelikož na některé záměrné mystifikace narážím čím dál častěji, tak jsem se rozhodl poodhalit ony záhady a záměrná technokratická názvosloví kolem výroby KS.

Je pravda, že tyndalův efekt působí destruktivně na koloidní stříbro?
viz. dále: Laserové záření má všeobecně na koloidy destruktivní účinky a proto lze ozařování vody nebo hotového koloidu provádět jen v případě, že vodu nebo koloid po ozáření vylejete a nebudete již jinak používat.
Voda i koloid je schopen do sebe za určitých okolností „přejímat“ tyto silně destruktivní „laserové vibrace“ a tak následně škodit i v organizmu.
V průmyslu se vlnových délek tohoto typu záření využívá k destrukcím materiálů – především kovů (pálení, dělení, rozbíjení atomových vazeb a podobně).

Přiznám se, že tohle je opravdu perla všech perel. Pokud se na to podívám očima někoho, kdo se zabývá i přenosem a záznamem informací a tvorbou informatik a jsou mi známy i důležité principy nutné pro úspěšný záznam do média, jako je třeba voda nebo líh, stejně tak způsoby ověření správného zápisu této informace, tak pouze mohu nad touto dezinformací, která je úplně vytržena z kontextu poněkud nevěřícně kroutit hlavou. Vezmeme to ale hezky popořadě. Voda je jako nosič velmi nestabilní a vloženou informaci si nedokáže udržet déle než max. 1 týden. Přijde mi to stejné jako tvrzení, že pokud osvítí vodu slunce, již ji nemůžeme pít, neboť může mít na organismus destruktivní účinky. Ale ono je to vše poněkud jinak. Je známo, že na zem dopadá kromě infračerveného záření (IR), také ultrafialové (UV), které se úspěšně používá pro desinfekci vody, konkrétně (UV-C). Osobně přímo UV-C trubici používám v sestavě filtrů na vodu v domácnosti. Nicméně pokud by se tato trubice používala v malém množství stojaté vody, mohlo by to časem v organismu vyvolat i nějaké změny související s ultrafialovým zářením typu UV-C, na které jsou všechny živé organismy citlivé. Tyto časově dlouhodobé změny jsou měřitelné pouze alternativními měřícími metodami, nikoliv vědecky uznávanými, to jen tak na okraj. Takže tady z odborného hlediska jaksi nepochodíme. Nicméně tyto trubice se používají pouze u tekoucí vody, čili průtoku. Nelze tady také ani omylem srovnávat výkon i té nejmenší vyráběné UV-C trubice s pidi výkonem polovodičové laserové diody použité u laserového ukazovátka. Přijde mi to stejně úsměvné, jako tvrdit, že prd mravence dokáže zamořit široké okolí Úsměv Pokud se podíváme blíže na laser, který se používá v laserovém ukazovátku zjistíme, že se jedná o laserový paprsek většinou červené barvy s bodovým zobrazením světelného paprsku o vlnové délce kolem 650nm. Mluvíme tady o polovodičovém GaAs laseru, pro jehož výrobu se používá Arsenid gallitý, nebo také arsenid gallia. Jedná se o laser červené barvy v oblasti IR v podobě laserové diody o výkonu v řádu mW. Jediné jeho nebezpečí je to, že pokud přímo a dlouhodoběji zasáhne oko může, ale také nemusí poškodit oční nerv. Nesmíme také opomenout, že laser se také úspěšně již dlouhodobě používá při operacích oka.
Zřejmě pro autora výše uvedeného je laser jako laser a má jej automaticky spojen se řezáním a pálením a přitom nemá ani tušení, že je tady opravdu již široká škála laserů o různých typech, vlnových délkách a také výkonech. Autorovi tohoto tvrzení bych doporučil se v této oblasti více vzdělat, než začne šířit podobné desinformace mezi laiky, nebo to mám snad chápat jako výsledek škodlivosti takového koloidu v jeho organismu? Smích
Jinou kapitolou je tady již indukční ohřev vody nebo ohřev vody v mikrovlnce, což dokáže se strukturou vody nadělat opravdu nemalou paseku.

Na internetu jsem zakoupil od prodejce XY měřič přímo pro měření koncentrace KS v jednotkách ppm, nicméně mi ukazuje jiné hodnoty, než bych čekal, kde je problém?
Vidím, že začíná poněkud mylně kolovat názor, že na měření koncentrace KS vyrobeného elektrolýzou stačí obyčejný TDS měřič. Co vlastně měří takový konduktometr a co zkratka TDS vlastně znamená? Jednoduše řečeno slouží k měření celkového množství rozpuštěných pevných látek ve vodě (TDS - total dissolved solids). Co je to ona záhadná salinita? Neplést si to se senilitou Úsměv Salinita neboli slanost označuje koncentraci minerálních látek (solí) rozpuštěných v roztoku (obvykle ve vodě). Obvykle se salinitou myslí celková koncentrace minerálních látek (solí) v mořské vodě, příp. ve velkých jezerech. Největší podíl mezi látkami rozpuštěnými v této vodě má chlorid sodný. A jak známo stříbro je nerozpustné a v tom je právě ono jádro pudla a problém se správným měřením KS. Je totiž nutné znát také všechny souvislosti ve spojitosti s výrobou koloidního stříbra právě formou elektrolýzy. Tady totiž nevzniká klasické koloidní stříbro, ale správný název je spíše koloidní iontové stříbro. Ovšem u koloidního iontového stříbra je absolutně TDS měřič nevhodný a uvádí dosti zavádějící hodnoty tím spíše, že je kalibrován na měření tzv. salinity, ne na koloidní iontové stříbro, vyráběné formou elektrolýzy. Je potřeba si taky nejdříve uvědomit, co je vlastně koloidní stříbro vyrobené formou elektrolýzy? Z 90% jsou to právě ionty, AgOH a Ag2O. Zbytek jsou částice (Ag), které se uvolnily spíše mechanicky při elektrolytickém rozkladu. Jelikož jsem měl díky vstřícnosti jeho vlastníka možnost tento zaručený ppm měřič koncentrace KS vyzkoušet v praxi, potvrdilo se, že se jedná o obyčejný, velmi levný TDS měřič a pokud jsme srovnali další dva poměrně přesné a kvalitní ppm měřiče s automatickou teplotní kompenzací (ATC), tak navíc tento levný ppm měřič ještě 2 jednotky dokonce ubíral, čili nevím kdo, jak a na co jej vůbec kalibroval, pokud jej vůbec kalibroval. Ono je daleko rozumnější použít měřič vodivosti PWT Hanna s rozsahem 0-99,9uS/cm s odchylkou pouhé 2% a měřit přímo elektrickou vodivost v jednotkách uS/cm a lze tady pak použít velmi snadný přepočet 0-99,9uS = 0-99,9ppm. Doporučuji si proto řádně pročíst tento odkaz http://www.silvergen.com/ppm_meter.htm . Pro ty, kteří neznají anglicky, je tady automatický překlad, ze kterého se to dá poměrně dobře také pochopit http://translate.google.cz/translate?u=http%3A//www.silvergen.com/ppm_meter.htm&hl=cs&langpair=auto|cs&tbb=1&ie=windows-1250
Samozřejmě je nutno vždy odečíst počáteční vodivost vody. Ještě jednou raději připomínám, že KS vyrobené formou elektrolýzi je VŽDY koloidní iontové stříbro, ať si jej výrobce nazve jak chce, čili s velkým zastoupením iontů a menším zastoupením mechanických Ag částic. Je potřeba mít také na paměti, že hodnota koncentrace také rychle klesá prvních 24 hodin asi na cca. 80 - 90% hodnoty bezprostředně po výrobě, poté už je stálá, což je zcela běžný jev. Nejvíce citelné je to pak u menších koncentrací kolem 5ppm. Naprosto souhlasím s tvrzením v odkazu, že PWT konduktoměr je jediný měřič, který měří správně koloidní iontové stříbro a navíc je i za rozumnou cenu. Různé TDS metry Noname výrobců měřící v jednotkách ppm s vysokým rozsahem, mají až příliš velké zkreslení pro měření koloidního iontového stříbra. Pokud někdo stále chce používat ppm měřiče noname výrobců, je to již jeho problém a kdo chce kam...

Je rozdíl mezi koloidním iontovým stříbrem a koloidním stříbrem s elektro-nábojovou vazbou?
Rozdíl je to asi takový, jako mezi pojmem tramvaj a šalina, nebo tuzemský rum a tuzemák Úsměv Takže není zde rozdíl, protože se vždy jedná o stejný produkt vyrobený elektrolýzou, pouze si jej výrobce trochu jinak nazval. V obou případech se tudíž jedná o koloidní stříbro obsahující částice s nábojem.

Dosti často tady narážím také na pojem digitálně řízená elektrolýza. Jestli se jedná o digitálně nebo analogově řízenou elektrolýzu, je upřímně zcela jedno, neboť se tady stále jedná o výrobu elektrolýzou a ničím jiným. Podstatné je především to, aby se jednalo o proudově řízenou elektrolýzu, čili aby hodnota proudu byla za všech okolností konstantní, což je dnes snad již dostatečně známo. Aspoň v to doufám Úsměv, neboť obsáhlí článek na toto téma jsem již sepsal někdy v roce 2008 a mnohé základy jsou zde již dávno uvedeny. Jestli tady již někdo dále u toho používá nějaké zaříkávání a jiné odborně znějící mystifikace, je již druhá věc, ale stále se jedná o výrobu elektrolýzou. Chyba lávky ovšem tady nastává, pokud se jen na chvíli použije napěťový zdroj, byť jen zpočátku výroby, i kdyby se jeho proudový strop tady omezil, kvůli rychlejšímu nájezdu výroby a pak se opět nahradil proudovým zdrojem, jak se snaží jeden takový prodejce šikovně podsunout, jako terminus technicus.
Napěťový zdroj se chová tak, aby si udržel své nastavené napětí, zvedne proud na své maximum, který je schopen zdroj dodat, což má právě za následek ono vytrhávání velkých částic z elektrod a jejich brzkou poréznost a především pak výskyt i podstatně větších částic Ag ve vyráběném KS.
Proudový zdroj se naopak chová tak, aby si udržel nastavený proud, zvedá na maximum napětí, které je schopen zdroj dodat, což je zcela v pořádku a žádoucí.Pokud chceme docílit co nejrychlejší start výrobního procesu, je nutno jít s napětím poměrně vysoko, což je tady nutno zase dbát na bezpečnost obsluhy.

Narazil jsem i na tento technokratický termín a přiznám se, že se mi zalíbil: „měkké“ balančně přesně vyvažované střídání polarit na elektrodách", aneb jak lze říci těžkopádně jednoduchou věc, jako je "pravidelná změna polarity elektrod". Ale chápu, zní to více odborně Úsměv

Pak se mi také zalíbil způsob, jak lépe podat jednotky proudu, čili čím více nul, tím lépe a vypadá to pak hóóódně zajímavě 0,00005 A, dokonce až na desetitisíciny ampéru a laik je spokojen, jak přesný ten strojek ale je Úsměv Pokud si to ovšem převedeme na jednotky miliampér (0,05mA), už to tak hezky nevypadá a pokud na mikroampér (50uA), tak už vůbec ne a žádný vybočující zázrak z běžné praxe se tady opět nekoná.

Rovněž jsem narazil na tvrzení v tomto smyslu : "...jedná se o elektrody špičkové - průmyslové kvality. Tyto ryzí stříbrné elektrody nejsou vyrobeny ze "šperkařského" drátu.",
Co tedy odlišuje onen kvalitní materiál pro výrobu Ag elektrod od onoho tzv. šperkařského?
Jsou to především dvě zásadní věci:
1. ryzost neboli čistota materiálu
2. způsob výroby materiálu

Podmínkou u Ag elektrod používaných pro výrobu KS je velmi vysoká čistota 99.99 %, neboli ryzost (pure). Klenotníci používají ryzost výrazně menší, cca. kolem 99.2 % nebo i nižší, neboť by to cenu šperku zbytečně prodražilo. Onu čistotu materiálu výrobce deklaruje standardně "Osvědčením o jakosti" a mnohdy dokládá i "Certifikát o analýze materiálu", neboli atest. Zde je pak přesně v procentech určeno kolik jiných prvků je v materiálu přítomno a v jakém množství. Tyto doklady by měli být i standardní součástí přístroje pro výrobu KS, aby tak bylo zřejmé o jakou čistoti Ag materiálu se jedná.
Pak je to způsob výroby a to bez, nebo s procesem žíhání. Žíhaný materiál se vyznačuje tím, že je mnohem měkčí, což je právě žádoucí pro výrobu šperků, aby se dal materiál dobře opracovávat. Oproti tomu nežíhaný materiál se vyznačuje výrazně větší tuhostí, který je také vhodný pro výrobu Ag elektrod. Lze to i snadno poznat ohybem takového materiálu, pokud se již nejedná o robustnější kus takového Ag materiálu.

Dále jsem narazil na tvrzení, že je možné používat mýdlo pro čištění elektrod, osobně to nepovažuji za příliš šťastné, opravdu stačí použít kvalitní houbičku za mokra, která ovšem neuvolňuje žádné chemické látky, použité při její výrobě, což je právě mnohdy kámen úrazu. Není také vhodná příliš velká měkkost houbičky, nebo naopak její drsnost, což může vést až k poškození povrchu elektrod. Čištění se samozřejmě provádí vždy a pouze za mokra. Nicméně toto není žádná novinka a je již také v článku dávno uvedena.

Dalším a ne zrovna prakticky vhodným řešením, i když je zde snaha o zvětšení aktivní plochy elektrod, jsou jakkoliv zahnuté elektrody znesnadňují především jejich kvalitní očištění. Je proto daleko praktičtější použít silnější a rovné elektrody, než nějak zahnuté tvary do písmene L, U nebo J. Ale proti gustu...

Rovněž tady začíná být až nesmyslný tlak na nákup pouze jediné vhodné vody typu Aqua pro injectione, což nemusí být vždy příliš šťastná volba a navíc je i výrazně dražší. Důležitý parametr je tady především počáteční vodivost vody, kterou chceme použít pro výrobu KS. Bezkonkurenční poměr kvalita vs. cena je voda Aqua Purificata (výrobce Dr.Kulich), jejíž vodivost se pohybuje od 0,2 do 0,3uS naprosto běžně po otevření láhve. O tomto parametru si můžou mnohé vody Aqua pro injectione nechat mnohdy jenom zdát Mrknutí
45  Zdraví / Koloidní stříbro / Re: Jak domácí výrobu KS kdy: Sobota, 25.05.2013, 12:28
Takové zprávy mě vždy dokáží pobavit, protože je tady v praxi už i na půdě klasické medicíny vidět, jak se čím dál více stříbro stává cenným pomocníkem v boji s mikroorganismy, navzdory jeho urputným odpůrcům, zvláště z kmene pavědů sysifos  Smích
http://www.novinky.cz/veda-skoly/302802-v-ostrave-zkouseji-nanonastriky-ktere-procistuji-vzduch.html

Citace z článku:
Suspenze, kterou máme, je koloidní roztok titanu a stříbra. Je tam i voda sloužící jako médium, aby se to mohlo nanášet.
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 18
Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!