Zdraví
Úterý, 19.03.2024, 05:45 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Prodej (Eshop) generátorů Craftgen http://craftgen.eu/eshop/index.php
Web prezentace generátorů Craftgen http://zdravi.craftcom.net/koloidni-stribro-generator.html nebo www.craftgen.cz / www.craftgen.eu
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 15   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Jak domácí výrobu KS  (Přečteno 373015 krát)
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: Úterý, 15.04.2008, 20:35 »

Ještě k tomu mému testu. Nemyslím, že po 10ti min. je koncentrace 10ppm. Generátor byl zapojen na polohu elektrod "A", což, jak uvádějí je pozice pro výrobu silnějšího koloidu a průběh není lineární. I při té teplotě (60°C), se začalo "kouřit" z elektrod asi po 8. min. Měřil jsem až po vychladnutí na 25°C, to jest po skončení 30. min testu. Pak je tam ještě poloha "B". Ta by měla být pro přesnější výrobu. Stále je mi ale záhadou, proč je chvilku čmoudík bílý, tedy správný a pak zase hnědý? Ta bílá je o.k., protože to dělá menší částice. Ta hnědá je pak ta zlatová a způsobuje tu aglomeraci. Ještě zkusím tu polohu "B".
Zaznamenáno
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: Úterý, 15.04.2008, 20:37 »

Jsem rád, že je petrlk o.k. Už jsem si začal dělat starosti
Zaznamenáno
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #32 kdy: Úterý, 15.04.2008, 22:07 »

Aha, uvádíš nelineární, takže je to zřejmě v pulsech, proto chvíli bílý a chvíli hnědý, prostě chvilku do toho dle mě jde rozumný proud a chvilku mnohonásobně větší, fakt geniální. Vyzkoušej tu polohu B, ta možná bude zajímavější. Je také zbytečné to zahřívat na tak vysokou teplotu, stačí bohatě i těch 50°C. Bylo by také dobré změřit to výstupní napětí a zda se střídá polarita na elektrodách, nakonec to lze poznat i podle zabarvení elektrod. Proud by šel změřit taky, aniž bys musel přístroj otevírat pomocí dvou kousků vodiče, kolik do toho pulsně perou, ale zřejmě to nebude zrovna málo.

Petrlk: jo já taky.
Zaznamenáno

Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #33 kdy: Sobota, 19.04.2008, 15:01 »

Tak jsem si Vinci ověřil, že i při přemrštěně nastaveném konstantním proudu, ta KSG2 dělá koloidní stříbro o lehce šedofialovém zabarvení a ne žlutém nebo černém. Takže jak se mi to už jednou stalo, tak to nebyla očividně náhoda. Ale nejde mi do hlavy, proč je barva mírně šedofialová a ne žlutá nebo hnědá.
Zaznamenáno

harakiri
Host
« Odpověď #34 kdy: Sobota, 03.05.2008, 14:14 »

Nazdar Crafte a všichni ostatní!
Mám IONIC-PULSER Standard SD už měsíc, tak jsem měl dost času zjistit o co jde. Měřil jsem parametry při výrobě a mám pár poznatků. Ĺ koda, že nemám kde vložit soubory a obrázky (nebo to neumím), protože mám pár tabulek a grafů. Tak zatím ve zkratce... IONIC-PULSER :
Velikost elektrod: prům. 2,7 mm  délka 82 mm z toho ponořená 62 mm což je 5,3163 cm2 po odečtení neponořeného průřezu. Pro I=0,155 mA na cm2 by měl být proud I=0,824 mA. Teď to hlavní! V návodu mají opačně značený režim "A" a "B" (to je info pro člena VINC I)
Režim "A" ten podle provozní tabulky dává stříbrné ionty lineárně cca 1 mg za 3 min (odkazuji se na návod IONICU) a režim "B" je nelineární.
V režimu "A" po klasickém náběhu proudu podle vodivosti vstupní vody (cca 5 min) se IONIC snaží udržet proud na I=5 mA !!! V režimu "B" má stejný náběh ale nic ho nestabilizuje (bez míchání mi po 12 min narostl na 12 mA !!!). Při doporučeném proudovém toku 0,824 mA je to mnohonásobně překročené. Přesto se mi podařilo za občasného promíchání vyrobit skoro transparentní koloid. Na elektrodách je bez zátěže U=50V po 15min=30V, po 25min=20V atd. mám vše v excelu. Teď pracuji na stabilizaci napětí na elektrodách U=0,8 mA jednoduchým udělátkem zabudovaným přímo do krabičky IONICU. Mimochodem už mám takto vyrobený koloid 10 dní a je naprosto průzračný a laser je pořádně viditelný i za denního světla! Podle mých propočtů Faradayova zákona elektrolýzy bych měl mít po 60 min (3600 sec) výroby  3,219 mg
vyloučeného stříbra z elektrody do vody. Vyráběl jsem to ve 3 dl.
To je ve 0,3 litrech vody asi 10,73 ppm Ag iontů (1/0,3)*3,219=10,73

Je to určeno vzorcem: m=AIt  
hmotnost(Kg)=A(mol/Kg)*proud(A)*čas(sec)
A=molární hmotnost Ag (0,10787) děleno Faradayova konstanta (96500)
A=0,000 001 117 824
m=0,000 001 117 824*0,0008*3600=0,000 003 219 333 Kg=3,219 mg
Snad jsem všem trochu osvětlil podstatu elektrolýzy. Je to samozřejmě přibližně, protože elektrody jsou depolarizované, ale 10ppm za 1 hod je dostatečně přesné. Pokud se mýlím, tak mě někdo opravte!
Crafte napiš návod jak poslat na forum obrázky a soubory (ja nemám web prostor).
Zaznamenáno
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #35 kdy: Sobota, 03.05.2008, 14:41 »

Ahoj harakiri,

zrovna jsem prohlížel poštu a kouknul sem do fóra a vidím zajímavé náměry pro Ionic-pulser. Přiznám se, že ty hodnoty proudu mě vůbec nepřekvapují, spíše jsem je čekal, dle toho, co to vyrábí za produkt. Akorát, že to vůbec v režimu B nestabilizují mě už fakt nenapadlo

Tohle mini fórum neumožňuje upload souboru, ale můžeš to klidně hodit sem http://www.edisk.cz/
a dát sem akorát link uploadnutého ( to je slovo ) souboru nebo obrázku nebo to mohu pak z edisku stáhnout a hodit soubory k sobě na web a opravit pak pouze odkaz.

Pokud si Ionic upravíš jak to správně má být věřím, že to může vyrobit slušnýkoloid.
Akorát jedna věc mi u tebe nesedí, tj. síla světelného sloupce u Tyndalla. Dle mojich náměrů a zkušeností, které potvrdí i Vinc a také habana z fóra U pramene by měl být tyndall, co nejméně vidititelný. Čím více je totiž viditelný i při slabé koncentraci kolem 10ppm, naznačuje to, že částice jsou mnohem větší než by měly být, což není žádoucí, i když je koloid transparentní a je velký předpoklad změny barvy roztoku po vícero dnech.

Stále platí pravidlo:
Čím menší proud, tím delší čas je potřebný na výrobu, což je samozřejmě dosti ovlivněno velikosti startovního ss napětí, startovní vodivostí vody a jejím množstvím, absencí míchadla a požadovanou výslednou koncentrací koloidu.

BTW. Předpokládám, že ty větší částice a znatelnější tyndall má u tebe na svědomí právě chybějící míchadlo s konstatníma otáčkama.
Zaznamenáno

harakiri
Host
« Odpověď #36 kdy: Sobota, 03.05.2008, 14:57 »

Nazdar Crafte
Tomu Tyndall efektu jsem se taky divil, ale dřív jsem vyráběl opravdu "brambory" a to bylo i laserem poznat. V tomto případě je to velmi jemný a okem nerozpoznatelný. Nemám možnost změřit velikost částic. Něco řeším v Brně (elektronový mikroskop) ale nevím jestli je to pravý ořechový...
Rozhoduju se aspoň pro měřák koncentrace
http://www.novatech-usa.com/Products/Conductivity-TDS-Testers/WD-35425-10;jsessionid=0a010b431f4326a81113e64d4a1b8fcfa0fc1d04fdf7.e3eSc38LcheTe34Pa38Ta38Rax50
Dík za radu s odkazem na soubor, časem to tam dám, ale teď musím končit jdu na 2 kusy.
« Poslední změna: Čtvrtek, 22.01.2009, 00:32 od admincraft » Zaznamenáno
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #37 kdy: Sobota, 03.05.2008, 15:13 »

Ztotožňuji se jednoznačně s názorem habany z fóra U pramene, že kvalitní koloid, který obsahuje co nejmenší částice, musí mít světelnou stopu slabě viditelnou i ve tmě, natož na světle. Viditelnější stopa je pouze u větších koncentrací a přesto jsou částice Ag, co nejmenší, což je správné.
Nejrozumnější měření v domácích podmínkách se dá docílit pouze pomocí PWT konduktoměru pro měření vodivosti v uS a jednoduchým výpočtem:
konečná vodivost koloidu - vstupní vodivost vody * konstanta 1.2 = výsledná hodnota PPM.

Je také dle mě nesmyslné, jak jsem se mohl někde dočíst, určovat PPM náměry pomocí elektr. mikroskopu až po vyschnutí malého množství koloidu a náměr dělat z takto získané "gramáže" stříbra, protože hodnota ppm určuje procentuální množství částic (volně se vznášejících) v celkovém množství koloidu. Zase elektron. mikroskop je dobrý při určování nejmenších a největších částic v koloidu.
Každopádně pro domácí podmínky je nejpřesnější provádět náměry pomocí PWT měřiče, což potvrdí i Vinc nebo Petrlk.

Tak ať pivko chutná
Zaznamenáno

Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #38 kdy: Sobota, 03.05.2008, 19:42 »

Zdravím Crafte a harakiri

Musím souhlasit s Craftem. Tyndall je skutečně při 10 ppm velice slabý a viditelný jen v šeru, nebo ve tmě. Při 25 ppm je už dobře vidět i za světla. S tím ionic-pulser mám v plánu zvětšit plochu elektrod a míchat. Nejprve použiji místo 2 elektrod 4 (ty originální). Umístím je zvlášť na držák. Ještě nevím jak budu míchat, ale nějak to provedu. Pak eventuálně použiji ty nové elektrody o ploše 24 cm2. Jsem zvědav, jak si s tím ionic-pulser poradí
Jinak základem je transparentní koloid "forever". Mě zatím drží transparentní už 2 měsíce
Zaznamenáno
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: Sobota, 03.05.2008, 19:46 »

Mám pořád potíže si zapamatovat kombinaci jména a hesla. Vždycky to zapomenu, protože používám PC na různých místech a nemohu fixovat heslo. Takže jsem se už zase musel přihlásit upramene jako Vinc 1.:sad:
Zaznamenáno
harakiri
Host
« Odpověď #40 kdy: Pondělí, 05.05.2008, 12:35 »

Přeji hezký den
Proud jsem už vyřešil návodem z netu http://www.upramene.cz/forum/files/schema_114.jpg  
R1=470 ohmů, R2=trimr 1,5k (pro 0,8mA je odpor nastaven asi na 1125 ohmů). Ĺ lo to pěkně zabudovat do krabičky IONICU tak teď je to v pohodě. Přerušil jsem variantu "B" kde byl neřízený proud. Tak teď mám na "A" stabilizováno 5 mA na rychlovku a potírání, na "B" stabilizováno 0,8 mA na pití. Používám destilku od Kulicha a náběh proudu na 0,8 mA je: 0min=0,30mA  1min=0,39mA  2min=0,64mA  2min26sec=0,80 mA !
Zaznamenáno
harakiri
Host
« Odpověď #41 kdy: Pondělí, 05.05.2008, 12:42 »

Přeji hezký den
Proud jsem už vyřešil návodem z netu http://www.upramene.cz/forum/files/schema_114.jpg  
R1=470 ohmů, R2=trimr 1,5k (pro 0,8mA je odpor nastaven asi na 1125 ohmů). Ĺ lo to pěkně zabudovat do krabičky IONICU tak teď je to v pohodě. Variantu "B" nestabilizovaný proud mám stabilní 0,8 mA a varianta "A" stabilizovaný 5 mA používám na potírání, nebo na rychlovku.
Náběh proudu v destilce od Kulicha (vodivost nevím protože nemám ještě měřák, ale měla by být kvalitní pod 1 mikroSiemens):
0min=0,30 mA  1min=0,39 mA  2min=0,64 mA  2min26sec=0,80 mA !
Zaznamenáno
harakiri
Host
« Odpověď #42 kdy: Pondělí, 05.05.2008, 12:53 »

Nějak mi v práci blbne počítač tak to máte 2x
Včera jsem "vařil" 0,80 mA za stejných podmínek 0,3 lit a najednou je Tyndall vydět jen v šeru. Teď jsem "dovařil to samo a opět stejný efekt jen v šeru !!! Tak nevím co ta první várka měla znamenat. Už ji mám ale vypitou
Myslím, že už bude vše jak má být. Možná jsem měl nějaký znečištění. Vyzkouším to při 50 °C doposud to bylo při pokojové teplotě.
Zaznamenáno
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #43 kdy: Pondělí, 05.05.2008, 19:30 »

harakiri:
Počítač ti neblbne, je problém u provozovatele serveru. V sobotu večer započal upgrade a měl být ukončen v neděli kolem poledne. Holt to neklaplo a háže to ve vrchní obrazovce chyby a načítání stránek je mizérie, očividně zamýšlené vylepšení HW na serveru přineslo akorát problémy, snad to brzo vyřeší.

Teď k té úpravě Ionicu. Mohl jsi domácí výrobou generátoru značně ušetřit, ale aspoň už pro majitele toho "zázraku" jednoduchý návod na úpravu a za pár kč na slušnou funkčnost

Vinc:
A nemáš jednoduchší použít na těch několik často používaných hesel papír a propisku a mít to stále u sebe, to není žádná ostuda
Zaznamenáno

harakiri
Host
« Odpověď #44 kdy: Úterý, 06.05.2008, 09:45 »

Nazdar CRAFTE
Dík za vysvětlení příčin špatného připojení na server. Snad to brzo dají do kupy. Pro VINC I posílám odkaz na moji fotogalerii ohledně IONICU. Kvalita mizerná, je to z mobilu. Kdyby to někoho zaujalo můžu nafotit v lepší kvalitě...
http://www.upramene.cz/forum/album_personal.php?user_id=688
« Poslední změna: Čtvrtek, 22.01.2009, 00:34 od admincraft » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 15   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!