Zdraví
Pátek, 19.04.2024, 00:59 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Prodej (Eshop) generátorů Craftgen http://craftgen.eu/eshop/index.php
Web prezentace generátorů Craftgen http://zdravi.craftcom.net/koloidni-stribro-generator.html nebo www.craftgen.cz / www.craftgen.eu
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 15   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Jak domácí výrobu KS  (Přečteno 374005 krát)
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: Středa, 09.04.2008, 19:29 »

No mě neber taky tak vážně. Chtěl jsem Tě jen trochu "podržet", abys to nehodil za hlavu   . Až se někdy sejdem tak Ti prozradím co jsem dělal, takže zkušenosti nějaké mám. Ne v elektrotechnice (slaboproudu). Samozřejmě bys to musel udělat podobně jako SG6. Tedy jeden knoflík, max. dva. Míchadlo má cca. 2 ot/sec, což dokáže pěkně roztočit vodu i v litrové sklenici a při použití dvou roztečí elektrod (to já teď dělám tím, že přihýbám elektrody (ty pásky) ze 4O na 52 mm, podle toho jestli chci 10ppm, nebo 20ppm. To by myslím neměl být problém. Ta SG6 sice doporučuje nastavit elektrody na 1,5 inch, tedy asi 36 mm, ale pak to vypíná moc brzy
Zaznamenáno
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: Středa, 09.04.2008, 20:04 »

Mám ověřeno, že otáčky do 4ot/s jsou ok i v množství 400ml. Jedna je dle mě málo, takže ty dvě jsou optimální jak uvádíš.
Já neřeším ppm způsobem jako u SG6, tam je to dle mě řešeno tak, že čím je rozteč elektrod větší, tím je i při konstantním proudu menší vodivost mezi elektrodama a potřebuješ tak více času na větší nasycení roztoku a zvětšení tak jeho vodivosti, kdy dojde k vypnutí a zároveň je výsledkem větší koncentrace. Každopádně pokud nastavíš pevně konstantní hodnotu proudu, dojde při změně rozteče elektrod k jeho ovlivnění, to mám vyzkoušeno a změřeno.
Já to řeším právě jinak, snadněji a účiněji. Každopádně mám taky možnost 3 roztečí, ale zatím mám dostatečně odzkoušenou standardní rozteč, jakožto násobek průměru elektrod, nehledě na konečnou koncentraci koloidu. Tu menší ani tu větší jsem zatím dostatečně netestoval.

Ještě k té záměrné zkoušce s vodou z vodovodu: Samozřejmě, že jsem to zkoušel bez míchadla, jinak by ten stoupající a pak klesající bílej kouř nebyl pozorovatelný a na dně by se nic neusazovalo, každopádně jak to pak promícháš, má pak koloid lehce mléčný zákal, ale žádná žlutá, hnědá, nebo černá, ale to bude zřejmě ovlivněno i složením vody z vodovodu. To jen pro úplnost.
Zaznamenáno

Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 07:53 »

Ideální, podle mne, by pro širší veřejnost bylo zařízení s vypínačem a dvěma potenciometry (trimry, nebo přepínači). jeden by nastavoval proud (se stupnicí proudovou od min do max,  nebo jak má SG6, low - high). Asi by bylo dobré použít konstantní velikost elektrod a proud od min do max, kvůli rychlosti výroby, ale aby produkt byl stále ještě kvalitní a druhý by byl na hustotu ppm. To znamená 2 nebo 3 možné rozteče elektrod, např. 10ppm, 20ppm a 40ppm, nebo tak podobně. Nebo to řešit jednou roztečí a přepínačem na nastavení hustoty. To by asi bylo složitější, kvůli kalibraci měření vodivosti. Pro uživatele by pak byla volba: hustota v ppm nastavit elektrody (nebo jedním voličem 3 polohy pro hustotu v ppm) a  na voliči a low až high jako rychlost výroby. Pak by to bylo ještě lepší než má SG6 či SG7 Já vím, že by to bylo asi o dost složitější, ale pak by to bylo pro "pohodlné" uživatele, kteří se neradi zdržují čtením složitějších návodů naprosto srozumitelné. Otáčky míchadla by zůstaly konstantní. Tam pak také záleží na tvaru a velikosti míchacího elementu
Zaznamenáno
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 08:06 »

Nebo to řešit tak jako to má SG6. To by bylo asi nejjednoduší. Konstantní proud, dané elektrody a jednu rozteč elektrod. Ten potenciometr, či trimr na hustotu kalibrovat tak, aby to vyrábělo, tedy vypínalo od 5ppm (10ppm) do 40ppm. Samozřejmě by asi nebylo možné  kalibrovat stupnici přímo v ppm, protože vodivost je závislá také na vodě. Pokud by to bylo technicky složitější, tak použít ty rozdílné rozteče elektrod (tak jak to vlastně dělám já tím, že zvětšuji vzdálenost elektrod). Pak by to bylo podobné jako SG6 ale o dost lepší. Už vidím ten zájem.
Zaznamenáno
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 08:11 »

Tak jsem se nechal unést a přehlédl, že už se vlastně opakuji.... :sad:
Zaznamenáno
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #20 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 09:02 »

Vinci, proud nemůžeš pro napájení elektrod měnit, tzn. jej zvětšovat, musí být za každých okolností stále konstantní s co největší přesností
Když ale změníš rozměry elektrod nebo jejich ponor, musíš samozřejmě proud přepočítat a přenastavit nebo když změníš pouze jejich rozteč, stačí konstantní hodnota proudu pouze přenastavit, ale důležité je aby proud byl stále stejný. Nesmí se při výr. procesu ani zvětšovat ani zmenšovat, tj. kolísat!

Já právě používám standardně variantu s jednou roztečí (mám sice možnost dalších dvou-ale ty zatím nepoužívám), což je násobek průměru elektrod s možností snadné změny proudu a pomocí nakalibrovaného ampermetru, vidím přesně jak proces probíhá a hlavně mám i podle toho nakalibrovanou stupnici dle vodivosti roztoku pro jednotlivé koncentrace, ale proud používám stále stejný a drží jako přibitý
Každopádně je to alchymie a stále mě to už moře času a i slusně finančních prostředků na vybavení (elektrody, PWT měřič, laboratorní sklo, součástky...), ale jsem s generátorem max. spokojen a ani jsem nečekal, že bude tak dobře šlapat a produkovat takový kvalitní koloid

Craft
Zaznamenáno

Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 12:45 »

No, já vím, že proud musí být, jestli se nepletu, jenom 0,155mA/cm2, ale myslel jsem pro ty nedočkavé, kteří s tím třeba chtějí zalévat kytičky... , samozřejmě by se asi musely používat předem dané elektrody, včetně dané hloubky ponoření do vody. Pak tedy zbývá jen nastavovat změnu hustoty ppm. Ale to by pak byla mašinka, néééé?
Zaznamenáno
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #22 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 14:40 »

U stávající verze KSG2 tohle ale jde v pohodě (ale osobně nemám důvod tohle dělat), takže 10ppm vyrobíš při zvětšení proudu tipuju i do 30minut a hlavně aniž bys musel něco překalibrovávat, za předpokladu, že dodržíš množství vody (400ml), tvar nádoby a ponor elektrod, prostě podmínky, za kterých ta koncentrace byla kalibrována. Mám vyzkoušeno, že i po nastavení rozumně většího proudu je koloid po výrobě krásně čirý, ale začne další dny získávat zabarvený nádeh, takže není vhodný k uskladnění, prostě něco za něco

P.S. Nakonec až bude chvilka, tak to můžu prubnout, za jak dlouho půjde 10ppm nejrychleji vyrobit a jak dlouho vydrží mít takto expres vyrobený koloid čirou barvu. Pokud bych vodu před výrobou zahřál nebo přidal trochu KS do vody, tak to ještě proces určitě urychlí (někteří to standardně používají), ale zatím toho nevyužívám a používám "destilku" o vodivosti 0,2-03uS, její teplota je ještě kapánek pod pokojovou teplotou, protože ji uskladňuji na místě, kde je o několik stupňů chladněji, ale mohu někdy vyzkoušet o kolik se proces urychlí při zahřátí na doporučovaných 50 stupňů urychlí. Zkusím ji zahřát na teplotu kolem 30 stupňů (při větší teplotě už bych měl obavu o svůj PWT měřič), o kolik se tak zvětší její vodivost.

Craft
Zaznamenáno

Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: Neděle, 13.04.2008, 13:52 »

Tak jsem udělal Vinci nějaké náměry té KSG2.
Objem vody 400ml, startovní teplota vody 16 stupňů, vodivost 0,2 - 0,8, dle toho jak mám kanystr dlouho načlej. Po více jak 14 dnech šla vodivost z 0,2 až na 0,8 což je ale stále super, ale dodržuji podmínky uchovávání

Při přesně nastaveném konstantním proudu to vychází cca. 3,5 - 4ppm za 30 min (při víše uvedených hodnotách použité vody).
Takže za 1,5 hodiny z toho vyjde koncentrace 10,5 - 12ppm. Počítám to ppm už po přepočtu uS * konstanta. Takže kdybych začínal na teplotě vody 30 nebo dokonce 50 stupňů to by byla rychlost, tipuju to na méně než polovinu současného času

Craft
Zaznamenáno

Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: Pondělí, 14.04.2008, 20:07 »

Tak jsem už zase doma a testoval jsem znovu ten ionic-pulser. Ono je již v návodu plno nesmyslů, ale je tam tabulka závislosti časů, množství a výsledné \"hustoty\" v ppm. Takže jsem ohřál 300 ml destilované vody (0,4uS) na 60°C a dal elektrody na postavení \"A\" (to znamená nelineární průběh výroby pro vyžší koncentrace. Po 30. min, klesla teplota vody(koloidu) na 45°C. Po ochlazení koloidu na 25°C byla hodnota 29,9 uS, což po přepočtu dělá ca 35 ppm. Výsledná barva koloidu je lehounce zlatavá, asi jako silně ředěné bílé víno (1:5). To znamená, že do rána to bude jako bílé víno bez vody. Tyndallův efekt asi jako Ag 100, nebo trochu slabší. Pokud by se použilo hned, bylo by to s rezervou možno akceptovat .  Ještě poznámku. Ten generátor sám nevypíná. Musíš si nastavit čas a vyjmout z nádobky. Po 30 min, pokud nečistíš elektrody, začne se dělat na jedné z nich černé svinstvo. Při výrobě se z elektrod "kouří" a sice chvíli nahnědlý a chvíli zase bílý "čmoudíček"
Zaznamenáno
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: Pondělí, 14.04.2008, 20:10 »

Tak jsem už zase doma a testoval jsem znovu ten ionic-pulser. Ono je již v návodu plno nesmyslů, ale je tam tabulka závislosti časů, množství a výsledné \"hustoty\" v ppm. Takže jsem ohřál 300 ml destilované vody (0,4uS) na 60°C a dal elektrody na postavení \"A\" (to znamená nelineární průběh výroby pro vyžší koncentrace. Po 30. min, klesla teplota vody(koloidu) na 45°C. Po ochlazení koloidu na 25°C byla hodnota 29,9 uS, což po přepočtu dělá ca 35 ppm. Výsledná barva koloidu je lehounce zlatavá, asi jako silně ředěné bílé víno (1:5). To znamená, že do rána to bude jako bílé víno bez vody. Tyndallův efekt asi jako Ag 100, nebo trochu slabší. Pokud by se použilo hned, bylo by to s rezervou možno akceptovat .  Ještě poznámku. Ten generátor sám nevypíná. Musíš si nastavit čas a vyjmout z nádobky. Po 30 min, pokud nečistíš elektrody, začne se dělat na jedné z nich černé svinstvo. Při výrobě se z elektrod "kouří" a sice chvíli nahnědlý a chvíli zase bílý "čmoudíček"
Zaznamenáno
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: Pondělí, 14.04.2008, 20:13 »

A ještě jednu poznámku. To KS, co jsem dělal před tím, než jsem dostal SG6, t.j. asi tak před 8. týdny, se nedá použít ani na nohy . Je jako hnědé mořidlo na dřevo.
Zaznamenáno
Vinc I
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: Úterý, 15.04.2008, 06:33 »

Dodatek: ráno je KS slabě zlatově zbarvené a má 23,9 uS, což odpovídá asi 28 ppm. Ne žlutavé, ale zlatavé, takže to půjde za čas do hněda  Takže ta koncentrace je "vyšší" za stejnou dobu než u SG6, ale chtěl bych vidět ten rozdíl pod mikroskopem
Zaznamenáno
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #28 kdy: Úterý, 15.04.2008, 08:16 »

Díky Vinci za testík kvality ionic-pulseru. Každopádně je to mazec, vyrábí to větší humus než jsem čekal, dokonce hnědá sic po delší době, proboha to je už na pováženou. No už jenom, že to dělá hodnotu přes 30ppm za 30 minut o něčem vypovídá, takže 10ppm vyrobíš za 10 min.

Jinak k tomu měření ppm pomocí PWT metru, pokud vodu před výrobou ohřeješ, tak je dobré měřit vodivost spíše až při pokojové teplotě kolem 20 stupňů, ideální by bylo při teplotě, na které je kalibrovaný PWT měřič dle kalibračního roztoku, ale to už je extrém, takže to nebudeme přehánět

Jejich model lonic-Pulser Standard S už má mít automatiku.

Díval jsem se včera na stránky Ravo zapperu a chystají k prodeji svůj novej generátor KS. Řekl bych, že někdo musel číst naší debatu, protože zmizla reklama na ionic pulser a byl vyzdvižen český certifikát ryzosti na Ag elektrody o ryzosti 99,99, což se mi zamlouvá Akorát bych měl připomínku k výrazu koloidní nanostříbro, protože částice nanostříbra vyrábí i generátor pomocí 3ks 9V baterií a nakonec možná i ten ionic pulser, akorát je tam rozdíl v jejich velikosti. Jsem zvědav na řešení konstrukce a kvality KS z tohoto generátoru. Snad bude stejně kvalitní výrobek jako je ravo zapper.
Kdybych měl finance na zbyt, nechal bych si udělat náměr velikosti částic u té KSG2, věřím, že budou dle kvality koloidu dosti dobré a udělal srovnávací test se vzorkem z nového generátoru od společnosti Zapper.
Mohlo by to být zajímavé klání v dobrém slova smyslu
Píšou nejlepší v Evropě, trochu silná slova , ale přiznám se, že komerčně prodávané tady v Evropě znám akorát Ionic-pulser a ten od sauning, na jiný jsem zatím ani nenarazil. Ale věřím, žev každém státě se nějaký výrobce najde, proto mi přijdou tyhle slova dosti odvážná

BTW: Jinak vzorek 26ppm z té KSG2 má i po více jak 14 dnech stále krásně transparentní barvu a přechovávám jej v láhvi z čirého skla sice ve tmě, protože nemám tmavého skla momentálně nazbyt.
Zaznamenáno

Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #29 kdy: Úterý, 15.04.2008, 18:53 »

Tak jsem Vinci trochu laboroval s počáteční teplotou vody a ono zahřívání vody před zahájením výroby má opravdu smysl, pokud chceš výrobu urychlit a nemáš k dispozici kvalitnější generátor.

Náměry vody v závislosti na teplotě:

Při teplotě vody 17°C (teplota okolí) je vodivost z čerstvě otevřeného kanystru 0,2uS. Při zahřátí na 30°C stoupne vodivost na 0,5uS. Teoreticky by tak vodivost 0,8uS byla dosažena při teplotě 43°C a 1,1uS při teplotě 56°C.
U svého generátoru KSG2 mám ověřeno, že je dosti velký rozdíl počátečního napětí u vody 0,2uS a 0,7us, což je sice jenom 0,5uS rozdíl, ale u mě to dělá rozdíl v počáteční velikosti napětí cca. 60-70V, což není zrovna málo.

BTW. Jinak jsem taky zjistil, že čím je kanystr s destilkou prázdnější, tím je vodivost vody větší, což je dáno větším množství vzduchu v kanystru a tudíž i prachem, který se tam ze vzduchu dostane.

Ještě k barvě elektrod:
Při dosti nízké vodivosti destilky 0,2uS mají elektrody tmavě šedý až černý nádech. Pokud stoupne vodivost nebo použiji destilku kolem 0,6-0,7uS jsou tmavě šedé. Se stoupající vodivostí roztoku klesá i intenzita zabarvení elektrod.

BTW2: Jinak to vypadá, že je Petr (petrlk) ok, akorát má dle všeho omezený přístup na net.

Craft
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 15   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!