Zdraví
Čtvrtek, 28.03.2024, 19:14 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Prodej (Eshop) generátorů Craftgen http://craftgen.eu/eshop/index.php
Web prezentace generátorů Craftgen http://zdravi.craftcom.net/koloidni-stribro-generator.html nebo www.craftgen.cz / www.craftgen.eu
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Přístroj na výrobu KS  (Přečteno 39510 krát)
Pája
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« kdy: Středa, 01.04.2009, 09:54 »

Ahoj, chtěla bych si dělat doma KS. Po hledání na netu jsem narazila na tento web, který se mi zdá dobrý, i přístroje tady nabízené. Mám otázku: Dají se tady koupit i potřebné stříbrné elektrody? Nebo je nutné koupit v Safine? Jde fáma, že Safina bude mít zakázáno je prodávat, možná blbost, ale kdo ví? Děkuji za odpověď, klidně uvítám jakoukoli radu, zajímá mě všechno.
Zaznamenáno

Pája
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: Čtvrtek, 02.04.2009, 14:44 »

Samostatné elektrody za výhodnější cenu prodáváme pouze majitelům přístrojů Craftgen KSG4, což je umožněno díky většímu odběru Ag přímo od výrobce.

Safina je velkovýrobcem drahých kovů, ale není jediným výrobcem. Nicméně ji považuji za kvalitního dodavatele Ag, i když ne vždy je to bez problémů. Ona informace kolem údajného zákazu prodeje Ag firmou Safina se dle mého názoru nezakládá na pravdě. Pravdou je ovšem to, že výroba Ag o ryzosti 99,99 pro dva malé kousky v podobě elektrod není pro tohoto výrobce drahých kovů moc lukrativní, tudíž zajímavou a proto se zřejmě do toho nehrne. Nakonec i náklady na výrobu tak malého množství Ag jsou dosti velké a samozřejmě by se to promítlo i v konečné ceně, což je nevýhodné jak pro zájemce, tak samotného výrobce. Výhodnější je již odebrat větší množství, např. v případě domluvy s více zájemci o Ag.
Další pravdou je fakt (stačí se porozhlédnout po trhu s Ag), že zásoby stříbra na zemi prudce klesají, díky rozvoji nových technologií, kde je stříbro čím dál více užíváno a tlačí to cenu stříbra nahoru. Oproti roku 2008 došlo u ceny stříbra k výraznému nárustu.

Craft
Zaznamenáno

Pája
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 03.04.2009, 19:42 »

A mohla bych se prosím zeptat, jak je u přístrojů Craftgen KSG4 vyřešené míchání?
Díky za odpověď.
Zaznamenáno

Pája
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: Pátek, 03.04.2009, 20:21 »

Upřímně řečeno, chtít v této cenové relaci i pomaloběžné míchadlo do 4ot/s, které bude mít i dostatečnou sílu při tak nízkých otáčkách je poněkud naivní. Připravuji sice do prodeje limitovanou sérii s pomaloběžným míchadlem a připojitelným měřičem koncentrace, ale jeho cena bude díky tomuto více než dvounásobná vůči ceně modelu KSG4.CB3.TA. U tohoto modelu díky jeho použité konstrukci není míchadlo akutní záležitost a stačí občasné promíchání koloidu plastovou lžičkou.
Zaznamenáno

Pája
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Pátek, 03.04.2009, 21:24 »

Já jsem právě nevyčetla, jak by to míchalo. Ale v příspěvcích tady a u pramene, které pečlivě čtu, právě míchání zmiňujete, proto se ptám. Bylo by možné to vyřešit magnetickým laboratorním míchadýlkem? Je to taková tabletka uvnitř s malým magnetkem, která je volně v kádince s destilkou. Vadilo by to koloidu? (malý magnet?) Syn je profesí elektrotechnik, nakonec zkouší něco sestavit, tak uvidíme, jestli se zadaří.
Zaznamenáno

Pája
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: Pátek, 03.04.2009, 22:20 »

Ano zmiňuji a to u modelu KSG2 (prototyp), kde je také použito. Nicméně při svojich experimentech jsem zjistil, že se dá vhodnou konstrukcí nutnost míchadla eliminovat.

Samozřejmě pokud si někdo vyrábí generátor pro sebe, může si do něj zakomponovat, co jej napadne a nemusí to ani ladit oku, ani splňovat normy, hlavně že to plní účel. Ovšem vyrábět něco sériově už je o něčem jiném a mnohdy je potřeba hledat přijatelné kompromisy, tím spíše aby si takový přístroj mohla dovolit většina. Není těžké vytvořit nějaké náročné konstrukce, ale cenově se tím dostaneme úplně někde jinde a tohle ani nebylo mojim záměrem, proto jsem hledal kompromisní řešení, které by umožnilo míchadlo vypustit a kvalita vyrobeného KS by přesto byla na vysoké úrovni a to už tak lehké není. Přesto myslím, že se mi to podařilo a výsledkem je i vlastní patent v této oblasti.
Jak známo Ag je nemagnetické, tudíž magnetická míchačka (cenově od cca. 3000kč výše + míchadélko tzv. včelka) je možné řešení. Nicméně včelky se vyrábějí pouze s teflonovým pouzdrem a ten já v roztoku míti nemusím, proto má prototyp KSG2 standardní pomaloběžné regulovatelné míchadlo s míchadélkem z plastu majícího atest pro potravinářské a zdravotnické účely. Ještě lze použít sklo, ale tohle je zase výroba dílu na zakázku = vyšší cena.

Takže mnoho zdaru se stavbou vlastní koncepce, inspirace je nejen tady myslím dost  Mrknutí

Craft
« Poslední změna: Pátek, 03.04.2009, 22:22 od Craft » Zaznamenáno

Pája
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Pátek, 03.04.2009, 22:51 »

Inspirace je opravdu hodně. Vaše stránky jsou opravdu dobré. Diskuze U pramene je opravdu hodně obsáhlá, já se ještě neprokousala, syn ano. Uvidíme, jestli se to podaří - no, ono vyrobeno to už je, teď ještě uvidíme, jaký to bude dělat koloid. A jestli budeme schopní kvalitu vyhodnotit. Zatím čekáme na stříbro. Myslíte tedy, že ta klasická včelka je nevhodná, že to může ovlivňovat, resp. uvolňovat teflon co koloidu? To mě nenapadlo, přiznám se.
Zaznamenáno

Pája
Pája
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Sobota, 18.04.2009, 10:44 »

Takže vyrobený přístroj zdá se funguje dobře. Vyrobili jsme dva první půllitry koloidu. Je naprosto čirý, ve světle téměř žádný efekt na  laser. Ve tmě v první dávce pěkný jemný proužek, výroba byla s mícháním 3 hodiny. Druhý den, podle oka tato koncentrace dosažena asi o 3/4 hodiny dříve, při stejném proudu. Nechali jsme celkově na tři hodiny, takže ve tmě efekt silnější - jemný proužek, stejná jemnost jako u prvního, jen sytější. Opět ale naprosto čirý, elektrody jen lehounce šedé, nic odpadaného, ani náhodou. Chuť jen lehce kovová.
Mám ale prosbu, nedokážu určit hodnotu ppm, alespoň žádným měřákem co máme doma, vodivost nezměříme. Vy uvádíte PWT petr, konduktometr, koukala jsem na net, jsou to poměrně drahé přístroje. Můžete mi prosím poradit, kde bych koupila nějaký PWT metr, který by stačil na domácí měření koloidu?
Já jsem našla mimo jiné: http://www.filterwater.com/pc-186-9-tds-handheld-meter-with-carrying-case.aspx
Ale netuším, jestli by vůbec pro tohle měření byl vhodný, i když vyrobce v textu píše o měření koloidního stříbra. Moc děkuji za odpověď.
Zaznamenáno

Pája
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: Pondělí, 20.04.2009, 21:21 »

Pokud zamýšlíte dělat koncentrace KS nad 100ppm, pak proč ne  Škleb, ale jinak je uvedený TDS měřič o ničem, protože má příliš velký rozsah a tím i velké zkreslení pro měření nízkých koncentrací, čímž je nepoužitelný. Daleko vhodnější je PWT měřič, který zmiňuji i na stránkách a stačí jeho název pouze zadat do vyhledávače. Za rozumnou cenu je třeba tento model výrobce Hanna http://www.hannainst.com/manuals/manHI_98308.pdf
Zaznamenáno

Pája
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Úterý, 21.04.2009, 13:25 »

Koncentrace 100ppm - to by bylo zajímavé - že by šmoula? Kroutím očima
V každém případě díky, jsem zase o něco chytřejší.
Zaznamenáno

Pája
vrbiss
kolemjdoucí

Offline Offline

Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: Čtvrtek, 21.05.2009, 09:30 »

Zdravím,

dá se někde sehnat schéma na výrobu tohoto přístroje? Díky za odpověď.
Zaznamenáno
Jane99
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: Středa, 13.10.2021, 07:16 »

Ahoj, chtěla bych si dělat doma KS. Po hledání na netu jsem narazila na tento web, který se mi zdá dobrý, i přístroje tady nabízené. Mám otázku: Dají se tady koupit i potřebné stříbrné elektrody? Nebo je nutné koupit v Safine? Jde fáma, že Safina bude mít zakázáno je prodávat, možná blbost, ale kdo ví? Děkuji za odpověď, klidně uvítám jakoukoli radu, zajímá mě všechno.

Moc zdravím a chtěla jsem se zeptat jestli jste nakonec přístroj pořizovala? Také by mě to moc lákalo, ale vůbec si nedokážu představit velikost takového přístroje. Máme opravdu malý byt, takový, sotva jsme se do něj nastěhovali a nevíme, kam se nám vůbec všechny věci vejdou a vůbec právě netuším, jestli bych ještě zbytečně už tak hodně přeplněný být ještě více nepřeplňovala.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!