Zdraví
Pátek, 19.04.2024, 22:11 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Prodej (Eshop) generátorů Craftgen http://craftgen.eu/eshop/index.php
Web prezentace generátorů Craftgen http://zdravi.craftcom.net/koloidni-stribro-generator.html nebo www.craftgen.cz / www.craftgen.eu
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Inhalační přístroj na KS  (Přečteno 32307 krát)
Pája
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« kdy: Sobota, 18.04.2009, 19:54 »

Našla jsem tady poznámku, že je možné používat KS i do inhalačního přístroje. Koukla jsem na link, přístroj se mi  líbil, hodil by se, protože manžel má dlouhotrvající problémy s nosohltanem. Jen mě napadlo, jestli inhalátor uvnitř neobsahuje nějaké kovové součásti - to by asi byl problém, ne? Membrána asi kovová bude? Uvádíte, že máte sám zkušenost s použitím přístroje "Kapesní ultrazvukový inhalátor Compact" - můžete mi prosím napsat, jak je inhalátor řešený, co se kovu týká? Předpokládám, že tohle máte "vychytané" tak prosím o radu. Jinak i mě se tenhle přístroj zamlouvá.
Zaznamenáno

Pája
Craft
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 322



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 20.04.2009, 21:23 »

Nějak netuším, proč by měl výrobce používat kov s výjimkou některých vnitřností, ale to Vás přece nemusí trápit. Vše s čím přichází roztok do kontaktu je pouze plast a membrána z blíže neurčitého průhledného materiálu, choulostivá na ostré předměty, tudiž se nejedná ani o kov, sklo, ani o plast. Model, který doporučuji a taky jej vlastním má mebránu, na kterou se pouze nalije požadovaný roztok (tekutina), nasadí se vrchní díl s maskou nebo náustkem, připojí napájení a přístroj se ručně zapne, pak už se po chvilce pouze inhaluje. V dnešní době plastové je kovu v přístrojích velmi poskromnu  Mrknutí
Zaznamenáno

Pája
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 21.04.2009, 13:08 »

Ano, tak děkuji za odpověď. Ten přístroj je šikovný, ale tohle mě napadlo. To víte, ženská a začne se v něčem šťourat  Mrknutí Kroutím očima
Zaznamenáno

Pája
Drta.tom
přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 05.08.2010, 00:09 »

Ahoj,
přidám další typ ultrazvukového inhalačního přístroje - já jsem si pořídil Beurer IH50:

http://www.zdravotnipotreby.cz/co-vas-trapi/inhalator-ultrazvukovy-beurer-ih-50/

Jeho cena je o něco příznivější než Craftem doporučený inhalátor Compact Ultrasonic.

Základní vlastnosti:
relativně malé rozměry (lze držet jednou rukou)
není možno nastavit velikost částic aerosolu - v tom ale nevidím problém
chod na baterie - běžné AA baterie - celkem 4 - využitelnost na cestách
Chod na síťový adaptér - připojením síťového adaptéru do inhalátoru se deaktivují vložené AA baterie (bez zapojení síťového adaptéru do zásuvky 230V přístroj nelze spustit)
Síťový adaptér neslouží k dobíjení baterií
Příslušenství: 1x nástavec do úst, 1x dětská obličejová maska, 1x obličejová maska pro dospělé, síťový adaptér, povedený obal na přístroj a příslušenství
Inhalátor se automaticky vypne při vyprázdnění nádržky na inhalovanou kapalinu
nepotřebuje nebulizační kalíšek
snadná údržba
objem nádržky na inhalovaný roztok: 2-8 ml

Zatím jsem jej použil 3x na inhalaci cca 5 ml koloidního stříbra - zatím pozitivní zkušenost
Zaznamenáno
Petrt
kolemjdoucí

Offline Offline

Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 21.03.2011, 14:43 »

Zdravím, není to sice o inhalačním přístroji, ale... zajímalo by mě jak to je s různými spreji - rozprašovači , když jsem koukal na nějakých co mám doma od nosních kapek, tak kapalina v mechanizmu prochází prostorem s pružinkou, bude to vadit a popř. jak dlouho muže být KS takto uchováváno?  Co???
Zaznamenáno
Marcoo
člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 36



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 22.03.2011, 15:28 »

Zdravím, není to sice o inhalačním přístroji, ale... zajímalo by mě jak to je s různými spreji - rozprašovači , když jsem koukal na nějakých co mám doma od nosních kapek, tak kapalina v mechanizmu prochází prostorem s pružinkou, bude to vadit a popř. jak dlouho muže být KS takto uchováváno?  Co???

Dle mého názoru mechanické rozprašovače použít k inhalaci lze, jen se jejich velké částice nedostanou tak daleko. Například na plicní formu tuberkulózy bych raději použil komerční přístroj, ale pro běžné problémy s nosohltanem úplně stačí mechanický rozprašovač.

Co se týká kovové pružinky, tak bych se toho tak nebál. Chcete-li si být jistý, že zde neděláte žádnou chybu, použijte následující postup. Pořiďte si ještě jednu uzaviratelnou skleněnou lahvičku, v té budete mít KS. V lahvičce s mechanickým aplikátorem budete mít čistou vodu, kterou používáte k výrobě. Pro aplikaci přehoďte aplikátor do skleničny s KS, několikrát prostříkněte a aplikujte. Po alikaci vraťte aplikátor do lahvičky s voudou a opět několikrát prostříkněte.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!