Zdravim, jeden muj znamej si koupil Syncrometer od Ravo a pozadal me, jestli bych nejak nezjistil, jak s tim pracovat, takze ho mam pujcenej, ale moc chytrej z toho nejsem. Stahnul jsem si nekde na netu syncrometer.pdf, coz je cca. 200 stran textu v anglictine, ale jak rikam, nejsem z toho chytrej Nemate nekdo nejakej jednoduchej manualek, jak se s tim naucit? Nebo jeste lip, nebyl by nekdo ochotnej mi to ukazat, idealne nekde v Praze, zajel bych kamkoliv... .) Predem dekuji.
A to u něj nemají návod?
Mnoho lidí si totiž podobné přístroje s nadšením koupí a pak teprve zjistí, že to není jen tak jednoduché je umět ovládat. Pamatuji se, že firma, která u nás prodává syncrometr ze začátku vítězoslavně pořádala nějaký hromadný kurs. Pak už ticho po pěšině. Tuším ale, že tyto kurzy dělal člověk, který si říká QAD, konkrétně se o tom zmiňoval tady
http://zdravi.craftcom.net/forum/smf/index.php/topic,32.msg420.html#msg420Takže zkusit kontaktovat tohoto člověka přes soukromou zprávu, zda by nebyl ochoten poradit.
Osobně syncrometr ovládat neumím a ani to nemám v plánu, protože nepatří mezi mé favority mezi spolehlivé diagnostické přístroje. Ten EN dokument jsem před časem pročítal taky, trochu mě ale udivuje, že něco pro uživatele syncrometru, ona firma nevydala v CZ podobě. Pak se opravdu těžko na tom může někdo správně naučit sám něco měřit.
Ony totiž všechny diagnostické přístroje se musí umět ovládat a většinou nestačí ani nějaké základní školení, tím spíše ne u syncrometru, který má pouze a ne příliš šťastně řešenou akustickou signalizaci.
Osobně se přikláním spíše k přístrojům, které mají i optickou signalizaci, např. Salvia, ale naučit se tento přístroj ovládat chce opravdu mnoho trpělivosti. Znám třeba několi případů majitelů přístroje Salvia. Jednomu říkám spíše sběratel, rád si kupuje podobné přístroje, ale jak zjistí, že jejich obsluha je složitá a vyžaduje to nemálo času, odloží jej spíše do šuplíku. Pak objeví další a přístroj dopadne úplně stejně. Další případ, kdy si jej uživatel s nadšením koupil, ale jak zjistil, že jeho obsluha je náročná, tak jej se slevou okamžitě prodal. A třetí případ je ten správný a který měl to štěstí, že se měl od koho učit, ale i přesto mu trvalo skoro 3 měsíce, než se mu podařilo s úspěchem diagnostikovat správně všechny vzorky a to poctivě cvičil každý den. Přiznal se, že měl někdy sto chutí s tím praštit, ale vydržel a dnes je jedním z nejlepších diagnostiků na přístroji Salvia a o tom to všechno je. Pokud se něco učíme sami bez možnosti nějakého ověření, nemáme jistotu, že výsledky jsou opravdu správné.
Píšu to jen pro lepší představu, co obsluha takových přístrojů opravdu obnáší. Nakonec když vidím, co za lidi si kupuje i mnohem dražší a více automatizované diagnostické přístroje a neumí je skoro vůbec ovládat, pak i kdyby byl takový přístroj sebelepší, v rukou takových lidí je to mnohdy nefunkční krám, a dopadá tak na kvality takových přístrojů spíše negativní světlo. Problém je totiž ten, že tito lidé vynaloží své mnohdy nemalé finanční prostředky za přístroj, ale už se jim nechce vynakládat další prostředky za potřebná školení a řeknou si, to se nějak naučím sám.
Tohle mi ale přijde stejně postavené na hlavu, jako by si někdo koupil auto a přitom neměl řidičák a řekl si, však se to už nějak naučím, výsledek by mohl dopadnou katastrofálně a stejně je tomu u takových diagnostických přístrojů, tím spíše, když už se rozhodne to dělat komerčně.