Onko střípky

Touto stránkou chci pomoci všem lidem při hledání informací ve vodách alternativní léčby v boji se zákeřnou nemocí, jakou je právě rakovina. Tyto informace mohou být nápomocné i těm, kteří podstupují léčbu chemoterapií. Je potřeba si uvědomit, že toxické látky vpravované do žil, byť pod lékařským dohledem mají spousty vedlejších účinků, které nedokážou předpokládat ani samotní lékaři, a vše je závislé od stavu a odolnosti organismu člověka. Nebudu tady vyjmenovávat, co všechno může tato dosti drastická  "léčba" způsobit, ale chci tady uvést prostředky, které jsou dosti nápomocné a snižovat tak zatížení organismu na únosnější mez. Myslet si, že tato "léčba" nezanechá na našem organismu následky je dosti naivní a následná detoxikace a nastolení rovnováhy organismu je opravdu dlouhodobá, trnitá a nezbytná cesta, pokud se chceme úplně uzdravit.

Možnosti alternativní léčby jsem již také uvedl v rubrice Alternativní léčba.

Všichni bychom si měli uvědomit, že již dávno se tato nemoc nevyskytuje pouze u lidí pokročilejšího věku, jak si stále mnoho lidí myslí, ale věk populace se neustále snižuje.

Níže uvádím příklady dostupných prostředků pro léčbu, rozhodně nelze je označit za prostředky pro samoléčbu!


Byliny:

Preventivní prostředky:
30 dkg aloe arborescens rozmixujeme v jednom litru červeného vína a jednom kg čerstvého medu. Necháme 14 dní vyluhovat, pak přecedíme přes mul a přidáme 1 dcl lihu. Stočíme do tmavých lahví. Užíváme jednu polévkovou lžičku po ránu po dobu 14 dní - pak přestaneme užívat.


Rakovina pokožky:
Přikládejte na postižená místa vícekrát denně čerstvou natlučenou nať měsíčku.

Rakovina zažívacího traktu:
300g listu slézu přehlíženého rozmixujeme nebo rozemeleme na masovém mlýnku, přidáme půl kg domácího včelího medu, 3/4 l červeného vína, 1 dcl čistého lihu (koňaku, vodky nebo jiného destilátu). Vše dobře promícháme, uzavřeme do skleněného láhve a uschováme v chladnu. Po 14 dnech můžeme začít užívat. Bereme třikrát denně lžičku, druhý den můžeme zvýšit na polévkovou lžíci vždy dvě hodiny před jídlem, ale pouze po dobu dvou měsíců v roce.

Rakovina zažívacího traktu:
V poslední době se objevila řada zpráv o úspěšném léčení upravenou šťávou z aloe: rozmixujeme 300g listů, přidáme půl kg domácího včelího medu, 3/4 litru červeného vína,1 dcl lihu, vše uschováme na tmavém a chladném místě po dobu 5 až 6 dní. Potom se tekutina přecedí, ale vždy jen tolik, kolik je potřeba k užívání na jeden týden, zbytek zůstává v láhvi nepřecezený. Po 14 dnech můžeme začít užívat. Bereme první až pátý den celkem pětkrát denně asi hodinu před jídlem jednu lžičku, druhý týden můžeme zvýšit na polévkovou lžíci.

Rakovina žaludku:
Se léčí velmi příjemnou dietou. Pokrmy musí býti co nejlehčeji stravitelné, velmi mírně solené, kořeněné a kyselené. Doporučují se mléčné výrobky: jogurt, kefír, sedlé mléko, sladká syrovátka a tvaroh v různé úpravě. To vše žaludek nejen chladí, ale i léčí. Z vodoléčby prospívá tření těla citrónovou vodou, vanové i sedací koupele ze žaludečních léčivých bylin, ze kterých se připravuje i čaj. Čaj připravujeme také z léčivých bylin, které hojí i zevní rány jako z diviznového květu 10 g, dubového mlází 20 g, jitrocele 15g, mateřídoušky 15g, nátržníku 10 g, patáčků 20 g; přesličky 15 g,"

Rakovina žaludku:
Šalvěje 15g a žanyklu 15g. Nebo: z arnikového květu 10 g, drchničky natě 10 g; kontryhelu 15g, kořene kostivalu 20 g, kořene lopuchu 15g, ořechového listu 10 g, pelyňku 10 g, květu slunéčka 20g a truskavce 20g. Poměr 15 g na litr vody. Užívá se každou hodinu polévková Lžíce čaje."

Rakovina střev – konečníku:
Léčení spočívá v dietě, ve vodoléčbě a pití vhodných čajů. K sedacím koupelím a výplachům používá se při této chorobě silného odvaru ze směsi léčivých rostlin, např. na jednu sedací koupel 35g arniky, 300g dubového mlází nebo mladé dubové a kůry, 30g kuklíkového kořene nebo jalovce, 35 g mateřídoušky, 30 g nátržníku. 35 g ořechového listu, 35 g šalvěje, celkem 500g směsi. Směs se uvaří v pěti litrech vody, scedí se a přilije do koupele, ve které nemocný setrvá, podle stavu svého srdce 10 až 30 minut.

Rakovina střev – konečníku:
Jako čaje užívá se benedyktu 10 g, diviznového květu 10 g, jitrocele 20g, jehlice trnité 20g, pelyňku 10 g, přesličky 15g, řebříčku růžového 20 g, slunéčka 15g a žanyklu 15g. Pije se denně až jeden litr čaje.


Hepaton

Čajová směs z bylin pro čištění krve, játry a ledvin zatížené chemoterapií, k dostání v prodejnách s bylinami.

* Pokud máte problém s chutí bylinných čajů nebo chutí při léčbě chemoterapií všeobecně, doporučuji pití čaje po doušcích každých 15minut během dne. Tímto způsobem se dá zvládnout i větší množství čaje.


Kokoška pastuší tobolka

Pomáhá vyrovnávat krevní tlak a v případě problémů se sluchem, z důvodu špatného prokrvení středního ucha, ke kterému může docházet při léčbě chemoterapií, může dosti pomoci.
* Rovněž Jinan neboli Ginkgo biloba má podobné účinky.


Červená řepa

Vynikající přírodní prostředek pro zvětšení množství červených krvinek při léčbě chemoterapií, které jsou dosti důležité. Řepa by měla být užívána bez octu a cibule, aby zbytečně nedocházelo k podráždění žaludeční sliznice. Dá se rovněž koupit již hotový nápoj v bylinkářství, popř. v lékárně.

* V případě střevních potíží může rovněž pomoci pít studenější nápoje, hlavně ne džusy pro jejich kyselost a nápoje typu Coca-Cola, pro příliš velký obsah cukru. Doporučuji se rovněž vyvarovat všem nápojům s označením Light. Rovněž je pro trávicí trakt zklidňující pojídání vychlazeného melounu.

Čajová směs pro trávicí trakt
Rovněž vynikajícím prostředkem i v případech zánětlivých onemocnění střev je čaj z těchto tří bylin, Ostropestřec Mariánský - Hořec - Zeměžluč. Je to sice chuťově dosti nepříjemný čaj už podle bylin v něm obsažených, ale jeho účinek je opravdu neskutečný.
Příprava čaje:

1 kávová lžička mletý Ostropestřec Mariánský
1 kávová lžička Hořec
dát do cca. 250ml vody (objem hrnku) v hrnci a přivést do varu, nechat 5 minut vařit a poté přidat 1 kávovou lžičku Zeměžluče a vařit další 2 minuty, poté nechat 15 minut odstát. Přecedíme a můžeme začít pít během dne po doušcích. Pokud je potřeba zapíjet pro jeho nepříjemnou chuť, tak neslazenou stolní vodou.


Preparáty, které mohou být dosti nápomocné:

Předem upozorňuji, že nejsem žádným dealerem ani nedělám níže uvedeným produktům reklamu, pouze tady předkládám názvy preparátů, které si zaslouží pozornost, protože mohou opravdu pomoci.


Beta-glukan

Paradoxně objev českého výzkumného týmu, který se konečně dostává do popředí i u nás, určený pro posílení imunitního systému a pro léčbu onkologických onemocnění. Jedná se o výtažek z droždí nebo houby hlívy ústřičné. Neměl by chybět u žádného pacienta, který se léčí pro nádorové onemocnění.

Podrobné info


Výrobky, které jej obsahují:

Beta Glucan 500

Třtinová melasa s beta-glukanem

Eleutherokok s beta-glukanem

Nejen pro zvětšení účinku Beta-glukanu je vhodné užívat současně i větší množství vitamínu C (min.600mg/1den), což může být v případě podrážděného trávicího traktu trochu problém. Ve všech preparátech je většinou obsažena pouze kyselina askorbová. Přírodním zdrojem vitamínu C je kromě citrónu i cibule nebo petržel. Zatím jsem nenarazil na čistě přírodní preparát, jakožto zdroje vitamínu C, který by obsahoval jeho větší množství.


Pektavit, Pektafit
Pektafit jedná se o jablečnou vlákninu. Jablka působí komplexně na celý organismus: rozpustná vláknina (pektinové látky) brání rozvoji škodlivých mikroorganismů, podporuje střevní peristaltiku a vylučování toxinů z těla. Nerozpustná jablečná vláknina pomáhá vylučovat cholesterol z trávicího traktu. Obojí vláknina působí proti zácpě, pomáhá čistit střevo a předchází tak vzniku rakoviny.
Pigmentové látky obsažené v jablkách (flavonidy) podle posledních průzkumů výrazně snižují riziko srdečních chorob. Fruktóza, jednoduchý cukr, se rozkládá spolu s jablečnou vlákninou v těle pomaleji a udržuje hladinu cukru v krvi stabilní. Jablečný mošt také pomáhá při potížích s ledvinovými kaménky. 

* Prodejce Pektavitu jsem nenalezl, proto jsem uvedl pouze odkaz na Pektafit. Doporučuji zhlédnout i toto video.


Aloe Vera gel
Je více výrobců tohoto preparátů, ale řekl bych, že jedničkou je Aloe Vera Life Essence, obsahující až 90% údajně nejúčinnější odrůdy Aloe, tj. Barbadensis.

* Osobně je mi znám případ pacienta s pokročilejším nádorem v trávicím traktu a hrozila operace. Díky užívání tohoto preparátu ve zvýšených dávkách, došlo k úplnému vymizení nálezu a dneska se již tento člověk vrátil do normálního způsobu života a nastoupil do zaměstnání. Pro upřesnění dodávám, že toto bylo praktikováno po následné konzultaci a ve spolupráci s lékařem klasické medicíny pro určení přesných dávek preparátu. V případě potřeby mohu uvést i kontakt na tohoto lékaře, který je odborným poradcem v užívání tohoto preparátu.


Selesan
Selesan je přírodní přípravek obsahující selen.


Bekavit
Bekavit je rovněž přírodní produkt obsahující vitamíny skupiny B1, B2, B3, B6 a kys. pantothenovou.


Ovosan

Ovosan rozhodně není takový zázrak (dle záporných reakcí uživatelů, třeba v této diskuzi), jak o něm tvrdí výrobce. Dle mě prostředek s placebo efektem. Zmiňuji se o něm pouze z důvodu, že je to taktéž dosti propagovaný výrobek.


Mezi další preparáty, o kterých se dnes dosti hovoří jsou zvláště Wobe-Mugo, viz. podrobné info, dále InoCell, Cytosan, BioBran nebo Thymunex. Rozhodně, ale již tyto přípravky nepatří mezi nejlevnější. Pro ty, co neví, kde tyto preparáty získat, stačí zadat název přípravku třeba do tohoto vyhledávače a vybrat si z nabízených odkazů. Nedávám sem záměrně přímé odkazy, z důvodu reklamy.


Imunoglobin Natur

Stránky výrobku


Probiotika:
Bakterie Lactobacilus Acidophilus a Lactobacilus Bifidus napomáhají k přirozené obnově mikroflóry ve střevech, jsou velmi účinné v případě střevních problémů, způsobené např. průjmy, léčbě antibiotiky a chemoterapeutiky, při léčbě nádorových onemocnění (cytostatika a ozařování). Tyto výrobky doporučuji zásadně kupovat v lékarně. Pokud vám jej prodejce dá z pultu, můžete jej rovnou hodit do koše. Obsahuje totiž živé bakterie, tudíž je nutné jej neustále uchovávat v chladu, protože horko nebo mráz je ničí!

* Zajisté mnoho z vás zná reklamu na výrobek Actimel od Danone, jehož základem je právě Lactobacillus, akorát v daleko menším množství, než obsahuje jedna kapsle probiotika, navíc jsou vhodné i pro alergiky a za daleko menší peníz, než bychom zdánlivého efektu dosáhli pomocí reklamovaného Actimelu :o).

**
Pokud už přímo mléčné produkty, tak spíše bych volil kysané plnotučné mléko (kyška) od výrobce mlékárna Kunín. Je u něj dosti vysoká snášenlivost i u lidí mající s jinými výrobky tohoto druhu zažívací problémy a navíc i dobře chutná.

Lactobacillus Acidophilus
- výrobce Institut Rosell, Kanada, distributor do ČR - Rougier s.r.o. Složení: maltodextrine, bakteriální kultury (obsahuje až 2 miliardy živých buněk miliardy živých buněk Lactobacillus Acidophilus - Rosell52 a Lactobacilus rhamnosus - Rosell 11), magnesium sterarát, kyselina askorbová (vitamín C), želatina, soja.  Prodává se ve verzi s i bez laktózy (mléčný cukr). Doporučuji radši bez.

Laktobacily "5" - výrobce Swiss Natural Sources, obsahuje až 5 kmenů a 6 miliard aktivních buněk, neobsahuje laktózu ani kvasinky. Složení: Lactobacillus rhamnosus ( 55 %, 19,07 mg), Bifidobacterium breve ( 20 %, 10,70 mg), Lactobacillus casei ( 15 %, 3,60 mg), Lactobacillus acidophilus ( 5 %, 2,08 mg), Bifidobacterium longum ( 5 %, 2,67 mg).

Liftea Probioflora - výrobce Goldmin. Složení: suchý extrakt artyčoku, citrusová vláknina, stearan hořečnatý, probiotické bakterie (Lactobacillus acidophylus, Lactobacillus bulgaricus, Lactoabacillus casei, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium lactis, Streptococcus thermophilus)


Detoxikace organismu:
Sano gel - doporučuji si pročíst odkazy na stránce, pojednávající dosti obsáhle o výrobku.


V poslední době se rovněž dostává do podvědomí veřejnosti pojem Homocystein (HCY). Málokdo již tuší, co se pod tímto názvem skrývá. Dle moderní medicíny látka údajně odpovědná za vznik civilizačních nemocí, tedy údajně i nádorových onemocnění. Dokonce máme nárok si udělat 1x ročně zdarma odběry krve na Homocystein u praktického lékaře.
K patologické akumulaci a vylučování homocysteinu do krve dochází při blokádě různých částí metabolické cesty homocysteinu, jako je deficit vitamínů B2, B6, B12 a kyseliny listové. Hladina homocysteinu může být negativně ovlivněna také funkcí ledvin, některými léky a fyziologickými faktory.

Podrobné info:
odkaz 1
odkaz 2


Prostředky pro odbourávání Homocysteinu v těle:

Vitatonic (doporučuji si přečíst pro úplnost i otázky a odpovědi, kde jsou rovněž zajímavé informace o homocysteinu) 

Neolife

Ra-vit

Bu-met


Rovněž mohu s klidným svědomím doporučit výrobky paní Mgr. Podhorné v podobě bylinných tinktur Naděje.


* Všem syntetickým multivitamínovým přípravkům typu Centrum, Spektrum apod., se doporučuji obloukem vyhnout. Nesmyslnost mnohých takovýchto přípravků tkví také v tom, že některé minerální látky a vitamíny se navzájem mohou ovlivňovat a přesto jsou v těchto výrobcích obsaženy.
^ nahoru ^

Validace stránky