Tipy pro aplikaci koloidního stříbra (KS)Výborným pomocníkem pro aplikaci koloidního stříbra a tak znatelně zesilující jeho účinek převážně při infekcích dýchacích cest (nosohltan, nosní dutiny, průdušky, plíce), je prostředek pro inhalaci, tzv. nebulizér, který přeměňuje kapalné roztoky v jemný aerosol. Tento aerosol v podobě mlhoviny se následně vdechuje pomocí aplikačního nástavce a tím se docílí daleko lepšího účinku léčiva.

Upozornění: pro tyto aplikace je vhodné KS o koncentraci do 20ppm určeného pouze pro vnitřní použití!

Velmi široká nabídka nebulizérů je např. zde
Doporučuji zvolit typ pracující na principu ultrazvuku, než přístroje obsahující kompresor, jsou totiž daleko tiší a menších rozměrů. Osobně se mi velmi osvědčil model Compact Ultrasonic

Výhody:
- regulace velikosti částic aerosolu (1,5 – 5,7 μm)
- velmi snadná údržba
- odpadá nutnost nebulizačního kalíšku s destilovanou vodou oproti jiným přístrojům
- tichý chod
- malé rozměry
- automatické ukončení činnosti po 5 minutách
- možnost aktivace pulsního dávkování
- výběr nástavců v příslušenství
- rozumná cena


Rovněž lze koloidní stříbro používat jako oční, nosní a ušní kapky pomocí skleněného kapátka. Musím ovšem upozornit, že jeho aplikace do očí může být pro někoho velmi nepříjemná, protože se může projevit dočasným pálením, které ale brzo zmizí. 

Dále s ním lze poměrně úspěšně eliminovat tělesné pachy. Na toto jsou však vhodnější silnější koncentrace od 20ppm výše.

Velmi se také osvědčila aplikace KS pomocí spreje. Ideální nejen rozměrově, ale i díky možností opětovného doplňování a dvou aplikačních nástavců je použití nosního spreje Vincentka o obsahu 25ml, který se také snadno doplňuje. Lze jej zakoupit v každé lékárně. Pomocí něj lze KS aplikovat kdykoliv a kdekoliv a to jak do ústní dutiny nebo nosu, tak na kůži. Ideální třeba při výletech do přírody a při napadení obtížným hmyzem, např. komáři, klíšťata, kdy přináší okamžitou úlevu postiženého místa, protože působí rychle a baktericidně.
* Některé přípravky, které lze v lékárně  pro tento účel zakoupit, stříbro již také obsahují.

Vynikající je také aplikace KS pomocí irigátoru za účelem očisty tlustého střeva. Lze jej zakoupit v lékárně nebo prostřednictvím internetu. V případě střevních problému i chronických přináší značnou úlevu ihned po aplikaci. Osvědčené dávkování je 7 až 8 čajových lžiček KS o koncentraci 10 až 15ppm na 2 litry převařené a vychladlé vody na teplotu kolem 37 - 39°C. Vyšší nebo nižší teplota může vyvolávat zbytečné dráždění tlustého střeva. V případě chronických střevních onemocnění, lze použít pro častější použití tzv. mikroklyzma. V poměru 1,5 až 2,5 čajové lžičky na 300ml převařené a vychlazené vody na uvedenou teplotu. Aplikuje se pak z tohoto množství pouze 80 až 120ml vždy po stolici. V případě značné citlivosti tlustého střeva je vhodné zvolit radši spodní hranici uvedeného množství a tu pak pomalu navyšovat. Velmi důležitý je také správný postup aplikace klyzmatu, kvůli jeho účinnosti v celém tlustém střevě a ne pouze v části rekta.
Tento způsob aplikace KS umožní rovněž obejít zažívací trakt a vyhnout se tak částečnému znehodnocení účinku KS nebo případnému narušení rovnováhy flóry v tenkém střevě. Na podobném principu fungují i známé čípky.
* Vždy je vhodné doplnit střevní flóru pomocí probiotik obsahující prospěšné bakterie Lactobacily nebo lépe synbiotika obsahující kromě probiotik i prebiotika, což je potrava pro přátelské bakterie, např. ActiLac.
* Důležité je rovněž použití plastové lžičky a ne kovové.

U žen v případě zánětů nebo výtoků se lze pomocí systematických výplachů problému poměrně snadno a rychle zbavit. Pro aplikaci je ideální použití injekční stříkačky Janette o objemu 150ml, protože proud vody usnadní výplach i hlubší částí. Lze ji zakoupit ve zdravotnických prodejnách.

Další možnosti použití KS naleznete v příručce "Doporučení pro užívání koloidního stříbra", která je standardní součásti příslušenství přístrojů Craftgen KSG4.


^ nahoru ^


Validace stránky